25.05.2024

Esnaflar İçin Sınır Kapısında Broşür Dağıttı

24, Mayıs 2022 Salı
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, İpsala ve Kapıkule sınır kapılarında Süleymanpaşa’yı tanıtan ve Bulgarca, Yunanca ve Türkçe olarak hazırlanan broşürleri dağıtarak turistleri 9-12 Haziran arasında gerçekleştirilecek olan 56. Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali’ne davet etti.

Süleymanpaşa’nın turizm potansiyeline katkı sağlamak ve tanıtımını yapmak amacıyla Süleymanpaşa Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğüne bağlı Gönül Elçileri ekipleri tarafından sınır kapılarında gerçekleştirilen broşür dağıtımı etkinliklerine, geçtiğimiz hafta sonu Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel de eşlik etti.

HEM TATİL HEM ALIŞVERİŞ İÇİN SÜLEYMANPAŞA’YA DAVET ETTİ

Yüksel, Bulgaristan ve Yunanistan’dan ülkemize giriş yapan şahsi araçlar, otobüsler ve yayalara, Türkçe, Yunanca ve Bulgarca olmak üzere 3 dilde hazırlanan broşürleri takdim ederek turistleri hem tatil hem alışveriş için Süleymanpaşa’ya gelmeye çağırdı.

Süleymanpaşa Belediyesinin organize ettiği ve 9-12 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 56. Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali için de bilgilendirmede bulunan Başkan Yüksel, Bulgar, Yunan ve soydaşlarımızı Kiraz Festivali’ne de davet etti.

“TANITIM ÇALIŞMALARININ AMACI ESNAFIN YARALARINI SARMAK”

Süleymanpaşa’nın tanıtımına büyük önem verdiklerini ve bu doğrultuda çok sayıda etkinlik gerçekleştirdiklerini dile getiren Belediye Başkanı Yüksel, tanıtım çalışmalarının en önemli amaçlarından birinin de Korona virüsü salgınından son derece olumsuz etkilenen ve iki zor yılı geride bırakan Süleymanpaşa esnafının yaralarının bir nebze de olsa sarılması olduğunu ifade etti. Yüksel açıklamasında, “Süleymanpaşa’mızın tanıtımına ve turizm potansiyeline katkı sağlamak, esnafımızın zorlu pandemikoşullarında yaşadığı ekonomik sıkıntıyı atlatmalarına destek vermek hedefiyle, Süleymanpaşa Belediyesi olarak Yunanistan ve Bulgaristan sınır kapılarımızda yürüttüğümüz tanıtım çalışmalarına devam ediyoruz. Ekiplerimizin, ülkemize gelen komşu ülke vatandaşlarına dağıttığı broşürlerle anlattığı Süleymanpaşa’mıza, Bulgaristan ve Yunanistan’dan ziyaretleri arttırmak üzere bugün İpsala Gümrük Kapısı’nda gerçekleştirdiğimiz çalışmalara bizzat katılarak, yabancı turistleri Kiraz Festivalimize de davet ettik,” ifadelerine yer verdi.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir