13.06.2024

Yüceer, Projelerini Açıkladı

4, Mart 2024 Pazartesi
Bu haber kez okundu


CHP Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Candan Yüceer, Genel Başkan Özgür Özel’in katılımıyla gerçekleştirdiği toplantıyla projelerini tanıttı. Özel,milletvekilliği sürecinde birlikte çalıştıkları Yüceer’in parti ayrımı yapmaksızın hizmet edeceğinden emin olduğunu kaydetti.
Herkesi kapsayan bir vizyon ile çalışma yürüteceklerini söyleyen Candan Yüceer, çocuklardan yaşlılara özel gereksinimli bireylerden sokak hayvanlarına ilişkin her kesime yönelik projelerini paylaştı.
Güvenli ve yaşanabilir bir kent hayali ile bilimin, teknolojinin kullanılarak hazırlanan projeleri olduğunu aktaran Yüceer, milletvekilliği döneminde de halkın talep ettiği ve şikayetlere, ihtiyaçlara yönelik çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirtti.
En çok ulaşım konusunda şikayetler aldıklarını ve bu konuda düzenlemeler yaptıklarını aktaran Yüceer, Ergene, Çerkezköy ve Kapaklı’ya da tramvay yapılacağını kaydetti. Ulaşım konusunda kadınların gece 22.00’dan sonra durak dışında istediği yerde toplu taşımadan inebileceği yönünde uygulama olacağını söyleyen Yüceer, Tekirdağ’a yönelik çalışmaların ortak akıl ile oluşturulmasına yönelik Tekirdağ Planlama Ajansı kurulacağını aktardı.
Yüceer, projelerinin başlıklarını şöyle sıraladı:
Yeni doğan desteği, eğitim, gıda desteği, yakacak yardımı, yakacak yardımı, kadın meslek edindirme merkezi, kadın kooperatifleri merkezi, kadın girişimcilik fonu, kadın danışma merkezi, kadın yaşam merkezi, her ilçeye kreş, çocuk uzay ve bilim merkezi, öğrenci yurtları, yeni nesil gençlik yaşam merkezi, gençlik akademisi, genç istihdam merkezi, inovasyon ve e-spor merkezi,yaş alan bireyler gündüz bakımevi, huzurevi, engelsiz yaşam merkezi, şehit ve gazi aileleri derneği lokali,spor kompleksleri atletizm ve antrenman sahaları, mobil ilkadım sağlık hizmetleri, sağlık taraması, halk ekmek fabrikası, halk ekmek mahalle satış noktaları, aşevi, halk lokantası, taziye evi, dernekler yerleşkesi, mobil veteriner ,mama fabrikası, pati parklar, Tekirdağ Planlama Ajansı, Tekirdağ fuar alanı ve kongre merkezi, ilçelerde kapalı pazar yerleri, meyve ve sebze hali, Tarım ve Gıda A.Ş, et ve süt ürünleri üretim tesisleri ve satış ofisleri, tohum desteği, yeni bağcılık ve gastronomi rotası,ulaşımda raylı sistem, kavşaklar, yol projeleri,saray otogarı,Çerkezköy Kapaklı bölge otogarı, işçi ve akıllı duraklar,abonman kartı uygulaması ,kadınlara durak yok, kırsal mahallelerde toplu ulaşım, elektrikli toplu taşıma, motorcu dostu korkuluk, akıllı sinyalizasyon, mobil uygulamaların geliştirilmesi, içme suyu ve kanalizasyon ana planı, kayıp kaçakla mücadele, yeni kaynak arayışı, gri su ve yağmur suyu ile geri dönüşüm, Kapaklı Ergene içme suyu arıtma tesisi, Şarköy Marmaraereğlisi atıksu arıtma tesisi, Teski Enerji A.Ş. Afet Risk Azaltma Planı, Tekirdağ Afet Koordinasyon Merkezi, Tekirdağ Kentsel Dönüşüm A.Ş. Altınova kentsel dönüşüm alanı, itfaiye İstasyonları, deprem farkındalık etkinlikleri, deprem toplanma ve yaşam alanları, Tekirdağ Süleymanpaşa sahil prestij projesi, park, mesire alanı, Plaj ve meydan düzenlemeleri, kent otoparkları, kültürel miraslara yönelik restorasyon projeleri, her ilçenin kültür merkezi olacak, kent müzesi, Tekirdağ festivalleri, Uçmakdere Ayvasıl sosyal tesisleri, kamp ve karavan alanları

HERKESE EŞİT DAVRANILACAK
Proje tanıtımının ardından Tekirdağlılara seslenen CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 4 dönem milletvekilliği yapmış olan Candan Yüceer’in bir avantaj olduğuna dikkat çekti.
Yüceer’in tüm belediyelere eşit mesafede olacağını söyleyen Özel; “Parti ayrımı yapmaksızın asla ve CHP’li ve değil diye ayırmayacak diyoruz ama buna da çok ihtiyaç olmayacak. Çünkü, Tekirdağ 1 Nisan’da 12 sıfır olacak. Elbette ki kimsenin kullanacağı oya ipotek koymak değil. Bize oy veren vermeyen herkese ama herkese eşit davranacağız” dedi.

Şehri yönetmeye talip olan 12 pırıl pırıl belediye başkan adayı olduğunu aktaran Özel, “Sütte leke var, onlarda yok. İnanıyoruz, güveniyoruz ve onları Tekirdağlılara emanet ediyoruz. Tekirdağ’da geçen seçimde ittifaklar vardı. Şimdi yok, çok rakip var diye kimse endişe etmesin” ifadelerini kullandı.
KADİR BAŞKAN EMEKLİ OLMAYACAK
İki dönem Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan Kadir Albayrak ile gurur duyduklarını vurgulayan Özel, Yüceer’in Albayrak’tan alacağı ve sürdüreceği en önemli özelliğin ayrım yapmadan hizmet etmesi olduğunu söyledi.
Tekirdağ’da 11 ilçe belediyesinin 7’sinin Cumhuriyet Halk Partili belediyeler tarafından yönetildiğini 4 tanesinin de CHP’li olmayan belediyeler tarafından yönetildiğini hatırlatan Özel, Kadir Albayrak’ın her bir belediyeye hakkını teslim ettiğini söyledi.
“Kadir başkan, Tayyip bey gibi yapmıyor. Bizde olmayan belediyeyle olan belediyeye eşit davranıyor. Oy vermeyen kimseyi oy verenden ayırmıyor. Kendisine gerçek bir devlet adamı olduğu için yürekten teşekkür ediyorum” diyen Özel, Kadir Albayrak’ın emekli olmayacağını dile getirdi.
Kurulacak olan Cumhuriyet Halk Partisi Eğitim ve Denetim Birimi kurulacağını ve Koordinatörü Yılmaz Büyükerşen’in olacağı birimde görev alması için Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ile birlikte Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’a da teklifte bulunduklarını kaydetti.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir