09.12.2023

Yüce, Başkan Adaylığını Açıkladı

18, Eylül 2023 Pazartesi
Bu haber kez okundu


Yeminli Mali Müşavir Mehmet Sabri Yüce Süleymanpaşa Belediye Başkan aday adaylığını açıklayarak iddiasını ortaya koydu. “Çok daha iyi Süleymanpaşa hayal ettiğim için aday aday oluyorum” diyen Yüce, kent kimliğine hep beraber karar verileceğinin mesajını verdi.

Türkiye’de az sayıda bulunan yeminli mali müşavirlerden birisi olan Mehmet Sabri Yüce Süleymanpaşa Belediye Başkan adaylığı için kolları sıvadı. Yüce CHP Tekirdağ İl binası Kuva-i Milliye Salonunda düzenlediği basın toplantısında hedeflerini de açıkladı. Öncelikle Tekirdağ’ın kent ekonomisinin canlandırılması gerektiğinin altını çizen Yüce, turizme işaret etti. Yüce, “Bu nedenle bacasız sanayi olan turizmin önceliklerimiz arasında olması gerektiği inancındayım” dedi.

HAYAL KURMAYI UNUTTURDULAR

Mehmet Sabri Yüce yaptığı açıklamada geçmişten bugüne CHP’nin dışında iktidar olanların insanların hayallerini bile ellerinden aldığını belirterek, “1950’ye kadar birçok özgürlükler mevcut iken, sonrasında öncelikle sınıf ayırımı, ardından ekonomik ayrımlar için uygulama yaptılar. 1970’li yıllarda özel okullar yoktu. Toplumun tüm sınıflarını temsil eden insanların çocukları ile aynı sınıflarda eğitim gördük. Burada savcı çocuğu da vardı, Roman vatandaşlarımızın çocukları da vardı. Birlikte eğitim gördük. Yani eğitimde eşitliğin yaşandığı son jenerasyon olduk. Bizlerde belediye yönetimlerinde bunu tekrar sağlamak için çalışmalar gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

Yeminli Mali Müşavirliğin mesleki açıdan gelinebilecek en üst seviye olduğuna dikkat çeken Yüce, “Mesleki tecrübemi en iyi şekilde belediye başkanlığında da yönetime yansıtacağımdan kimsenin şüphesi olmasın. Denetlenemeyen hiçbir yönetim iyi bir yönetim olamaz. İki dönem meclis üyeliğimi yerel yönetim konusunda da tecrübemi daha da artırdı. Yönetim organları, proje yönetimi konusunda nasıl yapılacağını çok iyi biliyorum. Kolektif çalışmaları önemsiyorum” ifadelerini kullandı.

‘KOOPERATİFÇİLİĞİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ’

Atatürk’ün kurduğu üç kurumun ikisini herkesin bildiğini söyleyen Yüce şöyle devam etti: “Türk Dil Kurumu, Türk Tarih Kurumunu bilmeyen yok. Ancak Türk Kooperatifçilik Kurumu’nu çok azımız biliyoruz. İşte bu noktadan hareketle Almanya, İngiltere ve Fransa’da örnekleri olduğu gibi bizlerde aynı uygulamayı burada gerçekleştirebiliriz. Belediye yönetimleri bunun için çok rahat organizasyon yapabilir.”

CHP Kuva-i Milliye Salonunu tamamen dolduran basın mensupları ve partililerin alkışları eşliğinde Süleymanpaşa Belediye Başkanlığına aday adaylığını açıklayan Yüce aday adaylığını şu sözlerle açıkladı: “Çok daha iyi Süleymanpaşa hayal ettiğim için, bunu hayal ederken heyecanlandığım ve başarmak zorunda hissettiğim için. Çocuklarımızdan emanet aldığımız kentimizi onlara tekrar gurur duyarak teslim etmek için, ekonomik ve sosyal hayatın içinde kadınlarımızın payını artırırken ve güvenli yaşamalarını sağlamak için, gençlerin karanlığa gömülmüş, güzel yarınlar umutlarını tekrar yeşertmek için, bir gün kendimiz ve en sevdiklerimizin de engelli olabilecek ihtimalini unutmadan, önyargılar dahil tüm yapay engelleri kaldırmak için, can dostlarımız hayvanlarla hayatı daha iyi bölüşmek için, kalıcı projeler yapmak için projelerden yaratılan kaynakları adilce bölüşmek için, kent kimliğine hep beraber karar vermek için, kentte yaşayanların ekonomik refahını huzurunu, mutluluğunu artırmak için, Süleymanpaşa’yı cazibe merkezi haline getirmek için, altı oku bütün gönüllere kazımak için Atatürk’ün ışığını yaymak için aday adayı oluyorum” dedi.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir