13.06.2024

YENİ HİZMET BİNASI PROTESTOLARIN GÖLGESİNDE AÇILDI !

22, Ağustos 2022 Pazartesi
Bu haber kez okundu


Tekirdağ’ın gelecek 100 yılına hizmet etmesi planlanan ve son teknoloji ile donatılarak inşa edilen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binası, enflasyon karşısında maaşları eriyen ve ek zam talebinde bulunan DİSK’e bağlı büyükşehir belediyesi personeli tarafından gerçekleşen eylemin gölgesinde açıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı törende, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın konuşmaları, işçilerin sloganlarıyla kesildi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin; Tekirdağ’a yakışır, büyük ve modern yeni binasını hizmete açıyor olmanın heyecan ve mutluluğunu yaşadıklarını belirten Başkan Albayrak, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak, vatandaşlarımıza hizmetin en kalitelisini en hızlı ve sürdürülebilir olarak ulaştırma adına yaptığımız tüm çalışmaların odağını oluşturacak olan yeni hizmet binamızın yapım çalışmalarını tamamlamış bulunmaktayız. Tekirdağ’a en az 100 yıl hizmet verecek şekilde, son teknoloji ile donatılmış büyük ve modern hizmet binamızın açılış törenini gerçekleştiriyor olmanın haklı gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Modern şehircilik anlayışımızın bir ürünü olan bu büyük proje, Yeni Hizmet Binamızın yapımının yanı sıra yeni bir kent merkezi oluşturulmasını da kapsamaktadır. Hizmete sunmuş olduğumuz meydan, park, ticaret merkezi, bulvar yolları, cadde ve sokaklar hızla büyüyen ve gelişen kentimizin, planlı bir şekilde genişlemesine imkân sağlayacak. Hayata geçirdiğimiz bu proje ile kurumsallaşma çalışmalarımızı tamamlamış oluyoruz. Çalışkan ve özverili ekibimizle birlikte halkımıza daha iyi koşullarda hizmet vereceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle, Yeni Hizmet Binamızın güzel Tekirdağ’ımıza hayırlı olmasını diliyor, yerel yönetimlerdeki başarılarımızın mimarı olan Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclisimizin değerli üyelerine, bizleri bu göreve getiren vatandaşlarımıza, proje müelliflerine ve çok değerli mesai arkadaşlarıma en içten duygularımla teşekkür ediyorum.”  dedi.

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU: “TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÇALIŞIYOR, TEKİRDAĞ KAZANIYOR”

Başkan Albayrak’ın ardından kürsüye gelen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Tekirdağ’da olmaktan ve böylesine büyük bir projenin açılışında bulunmaktan duyduğu mutluluğu ifade ederek, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binasının hayırlı olması temennisinde bulundu. Genel Başkan Kılıçdaroğlu konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

“CHP’li belediyeler kentteki insanların mutlu olmaları için ellerinden gelen bütün çabayı gösteriyorlar. Halktan yana, halk için çalışan, vatandaş için çalışan bir anlayışa sahibiz. Belediyelerimizin halkla iç içe olması bizim en büyük arzumuzdur. Bizi büyüten, halkçı yanımızı gösteren de zaten bu çabalardır. Bu çabaları büyüterek yolumuza devam edeceğiz. Bugün de Tekirdağ’dayız. Tekirdağ Büyükşehir Belediyemizin, Tekirdağ’ın 100 yılına hizmet edecek, yeni binasının açılışını gerçekleştiriyoruz. Bu dev proje Tekirdağ’da hizmetin yeni merkezi olacak. Tekirdağ’da hizmetler, Sosyal Demokrat belediyecilik anlayışı ile artık bu merkezden halkımıza ulaşacak. Sizin de gördüğünüz gibi burası sadece bir hizmet binası değil. Tüm sosyal donatıları içinde barındrıran Tekirdağlılar için yeni bir yaşam alanı. Bu anlamda, her türlü engellemelere rağmen bu muazzam projeyi hayata geçiren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımızı ve ekibini kutluyorum. Yeni hizmet binasının Tekirdağ’a ve Tekirdağlılara hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum”.

Konuşmaların ardından, kurdele kesimi ile Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yeni hizmet binasının açılışı gerçekleştirildi. Genel Başkan Kılıçdaroğlu açılışın ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binasnı gezerek, bina ile ilgili Başkan Albayrak’tan bilgi aldı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binasının açılış törenine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın yanı sıra, CHP Genel Başkan Yardımcısı, Parti Sözcüsü ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Tekirdağ Milletvekilleri Candan Yüceer, İlhami Özcan Aygun ve Enez Kaplan, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fatih Ünsal,  çevre il ve ilçelerin belediye başkanları, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin bürokratları, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Eyleme ilişkin açıklamada bulunan DİSK/Genel İş Sendikası Tekirdağ Şube Başkanı Mesut Alak ise söylemlerde tüm emekçilerin mağdur olmaması gerektiğini belirttiklerini fakat eylem ve söylemin  birbirini tutmadığına şahit olduklarını söyledi.

“Arkadaşlarımızın, emekçilerin  sesi duymazdan gelindi” diyen Alak, mücadelelerine devam edeceklerinin altını çizdi.

Belediyenin attığı adımlara göre ilerleyeceklerini kaydeden Alak, “ Sert ise biz de sert olacağız. Arkadaşlarımıza olan tutumlarını izleyeceğiz; mobing, işten atma gibi davranışlar olacak mı? Bunu takip edeceğiz” ifadelerini kullandı.

‘İŞÇİSİNİ UNUTAN SİYASİLER SİYASET SAHNESİNDEN SİLİNECEKTİR’

DİSK/Genel İş Sendikası Trakya Şube Başkanı Salim Şen ise,” İşçisini unutan siyasetler bu ülkede uzun ömürlü olmamıştır” dedi. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Albayrak’a bu sözü hatırlatan Şen, “ Başkan içinde aynı şeyi söylüyoruz. İşçisini unutan, işçinin sesine kulak tıkayan, görmezden gelen siyasetçiler siyaset sahnesinden işçiler sayesinde silinecektir. Mutlaka işçiler Büyükşehir Belediyesi’nden hakkını alacaktır. Bundan sonraki süreçte de ek protokol talebimiz karşılanana kadar eylem etkinlerimiz devam edecek. İnsanları açlık sınırı altında çalıştırmak vicdansızlıktır. Azaptır. Kadir Albayrak’ın bunu bilmesi lazım. Bilmiyorsa işçisi sınıfı kendisine hatırlatacaktır” diye konuştu.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir