13.06.2024

Tekirdağ Kara Teslim Oldu! Vatandaş Belediyelere İsyan Etti

12, Ocak 2024 Cuma
Bu haber kez okundu


Tekirdağ’da etkili olan kar yağışı, yerel yönetimlerin buzlanmaya ve kar temizliğine ilişkin yeterli çalışma yapamaması nedeniyle çileye dönüştü. Ana caddelerde ve kaldırımlarda birçok vatandaş kayıp düşerken, esnaf, kendi imkanlarıyla kaldırımları tuzladı.

Salı günü başlayan ve Çarşamba günü de devam eden kar yağışı, soğuk havanın etkisiyle cadde ve sokaklarda buzlanmaya neden oldu.

Meteorolojinin günler öncesinden kar yağışı uyarısında bulunmasına karşın il ve ilçe belediyelerinin hazırlık yapmaması, ana yollarda ve kaldırımlarda oluşan buzlanma vatandaşı isyan ettirdi.

Süleymanpaşa ilçesinde çarşı gibi merkezi yerlerde de dahi temizleme çalışmalarının yetersizliği, kent merkezinde mağduriyete neden oldu.
Belediyelerin kar sürecinde hizmet sağlamadığını belirten esnaf; “ Her şey vatandaşa yükleniyor. En küçük bir kar yağışında bile vatandaş, çile çekiyor. Ana yollarda trafik ve yayalar tehlikede. Arabalar kayarak bir yerlere çarparken, birçok yaya düşüp, hastanelik oldu. Bu şehre, bu rezilliği yaşatanlar, birkaç ay sonra seçimlerde gelip, oy isteyecekler” sözleriyle sitemde bulundu.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir