20.07.2024

Tekirdağ’da “20. Geleneksel Yayla Şenlikleri” 28 Haziran’da Başlayacak

25, Haziran 2024 Salı
Bu haber kez okundu


Tekirdağ’da 20’incisi düzenlenecek olan Geleneksel Yayla Şenlikleri, 28 Haziran Cuma günü başlayacak.

Tekirdağ Karadeniz İlleri Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen Geleneksel Yayla Şenlikleri,
Karadeniz Mahallesi Hayrabolu yolundaki şenlik alanında düzenlenecek ve etkinlik 3 gün sürecek.

Dernek Başkanı Muharrem Akyüz ve yönetim kurulu üyeleri şenlik alanın hazırlanması için çalışmalara başladı.
Dernek Başkanı Muharrem Akyüz, Tekirdağ’da yıllardır herkesin keyif aldığı bir şenlik düzenlemenin gururunu yaşadıklarını söyledi.
Her yıl şenliğin daha fazla ilgi gördüğünü anlatan Akyüz, “Trakya’da yaşayan herkes, özellikle Karadenizli hemşehrilerimiz şenliğe yoğun ilgi gösteriyor. Gurbetçi kardeşlerimiz bu şenlikte memleket hasreti gideriyor. Şenliğimiz herkese hitap eden, herkesin gelerek doyasıya eğlendiği bir etkinlik haline geldi. Burada yöresel ürünler, kemençe ve Karadeniz’den esintiler var. İnsanlar şenlikte Karadeniz’e doyacak diyebiliriz.” İfadelerini kullandı.
Akyüz, herkesi şenliğe davet ederek, “Yayla şenliğimizin amacı hem kendi kültürümüzü yaşatmak, hem de burada herkesin kaynaşması. Burada herkes kendinden bir şey bulacaktır. İnsanlar şenlikte 3 gün boyunca doyasıya eğlenecek. Karadeniz’in yöresel ürünlerinin tadına bakacak. Memleket özlemi çekenler memleketine gitmiş gibi olacak.” Şeklinde konuştu.
Akyüz, şenliğe destek veren Tekirdağ BüyüksehirBelediye Başkanı Candan Yüceerve SüleymanpaşaBelediye Başkanı Volkan Nallar’ada teşekkür etti.
Şenlikte, sanatçı Sinan Yılmaz, Ezgi Eyüpoğlu ve yerel sanatçılarda sahne alacak.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir