20.07.2024

Yeminli Mali Müşavir Mehmet Sabri Yüce, Süleymanpaşa Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladı

20, Temmuz 2023 Perşembe
Bu haber kez okundu


Uzun yıllardır CHP’de siyasi çalışmalarını sürdüren ve iki dönem belediye meclis üyeliği görevinde bulunan Yüce, Süleymanpaşa Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı şirketlere, birçok kurum ve firmalara mali danışmanlık hizmeti veren Yüce, başarılı iş hayatının yanı sıra aktif olarak siyasi çalışmalarını sürdürüyor.2024 yerel seçimlerine hazırlanan Yüce, her şart ve koşulda Tekirdağ için çalışmaya devam edeceğini kaydetti.

24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla basın mensuplarıyla buluşan Mehmet Sabri Yüce, Tekirdağ’ı Süleymanpaşa’yı daha güzel bir kent haline getirmek için herkesin mücadele etmesi gerektiğini söyledi.

2024 yerel seçimlerinde Süleymanpaşa Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu aktaran Yüce, daha yaşanılabilir ve potansiyelinin değerlendirileceği bir Tekirdağ için çalışmak istediğini kaydetti.

24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla da basın mensuplarının bayramını kutlayan ve gazetecilere George Orwell tarafından kaleme alınan 1984 ile Franz Kafka’nın Dava isimli kitaplarını hedşye eden Yüce, şunları kaydetti:
“23.07.1908 Tarihinde ikinci meşrutiyetin ilanını takiben 24.07.1908 de gazeteler, sansür memurunun denetimine sunulmadan, özgürce yayınlanmaya ve dağıtılmaya başlanmıştır. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti de 1948 yılında 24 Temmuz tarihinin Basın Bayramı olarak kutlanmasına karar vermiştir. İlk gazetecilik faaliyeti her ne kadar tartışmaya açık olsa da genel kabul görmüş hali ile 1831 de Takvim’I Vekayi ile başlamıştır. 192 yıllık bu serüven binlerce onbinlerce basin emekçisinin üstün gayretleri ile halen devam etmektedir. Bu yolculukta ebediyete intikal etmiş basın emekçilerini saygı ile anıyorum.
Basın mesleğinin faaliyetini gösterdiği ülkenin, etkilendiği sorunlardan etklenmemesi düşünülemez, konuya sadece nicelik açısından baktığımızda bile 2012 yılında 3004 olan gazete sayısının 2021 yılı ile 2071 e düştüğünü Tüik verilerinden görebiliyoruz. Bu demektir ki basın mesleği de başta sosyoekonomik faktörler olmak üzere bir çok parametreden etkilenerek hızla kan kaybetmiştir. Faaliyetine devam eden 2071 gazetenin 1884 tanesi yerel bazda yayın hayatına devam etmektedir. Bu da yerel basının toplumun haberleşme ve bilgilendirme konusunda ne kadar önemli bir rol aldığına işaret etmektedir. Ne sebeple olursa olsun yayın hayatı sonlanan her bir gazete doğru ve güvenilir enformasyon açısından geri gitmemize neden olmaktadır. Tabi tüm bu söylenenleri, dergiler, radyola , televizyonlar ve dijital medya açısından da dikkate almak gerekmektedir. Ancak hepsinin temelini gazetecilik oluşturduğundan ve basın denilince etimolojik olarak ta, yazılı periyodik yayınlar akla geldiğinden, söylemim gazetecilik üzerinden yapılmıştır.
Cumhuriyetimizin 100. yılında zor şartlar altında ve cesurca faaliyetine devam eden Tekirdağ’ımızın güzide yerel basın emekçilerinin basın özgürlüğü için mücadelelerini ve basın bayramını kutluyor, yayın hayatlarında sürekli başarılar diliyorum.”

Mehmet Sabri Yüce basın toplantısı sonunda güzel bir sürpriz yaparak basın mensuplarına dünyanın önemli yazarlarının kaleme aldığı romanlarını hediye etti.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir