18.06.2024

Uzunlar, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Seçildi

21, Haziran 2023 Çarşamba
Bu haber kez okundu


Tekirdağ Kiraz Festivali’nde düzenlenen Melek Mosso konserinin iptal edilmemesine yönelik baskılar sonucu Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı’ndan istifa eden Cüneyt Yüksel’in yerine belediye başkanı seçildi. Belediye Meclisi’nde düzenlenen seçimi, Başkan Yardımcısı Hüseyin Uzunlar, kazandı.
Süleymanpaşa Belediye Meclisi, Cüneyt Yüksel’in belediye başkanlığı görevinden istifa etmesinin ardından bugün olağanüstü toplandı.
AK Parti gurubu, belediye başkanlığı görevine Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Uzunlar’ı, CHP grubu ise İlhan İmrak’ı aday gösterdi.MHP ise AK Parti’nin adayı Uzunları destekleyeceğini açıklamıştı.
15 AK Parti, 13 CHP, 3 MHP üyesi bulunan Süleymanpaşa Belediye Meclisi’nde düzenlenen seçimde, belediye başkanlığını Hüseyin Uzunlar kazandı.
Seçimlerde ilk turda AK Parti ve MHP’nin adayı Uzunlar 18, İmrak 15 oy aldı. Mecliste, üçte ikilik çoğunluk sağlanamadığı için seçim ikinci tura kaldı. İkinci turun da aynı sonuçlanması üzerine üçüncü tur gerçekleşti. Yine 17 oy alan Uzunlar, Süleymanpaşa’nın yeni belediye başkanı oldu.
KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM EDECEĞİZ

Süleymanpaşa Belediye Başkanı seçilen Hüseyin Uzunlar, meclis üyelerine teşekkür ederek, şunları paylaştı:
“2019’da beraber başladığımız görev bu noktaya geldi. Bazı şeyler kader kısmet, bu görev bize tevdi edildi, sizler tarafından seçildim. Bende meclis üyesi arkadaşlarımın yardımları ve kendi personelim, kendi müdürlerim, kendi teşkilatım ile beraber elimizden geleni kaldığımız yerden devam edip, Süleymanpaşamızı daha iyi yerlere getirmek için çalışacağız. Ben hepinize sonsuz teşekkür ederim, sağ olun var olun.’’
Teşekkür konuşmalarının ardından, olağanüstü toplanan meclis toplantısı son buldu.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir