29.02.2024

TÜRKİYE’NİN EN İYİ KUAFÖRLERİNİ SEÇEN JÜRİ DE TEKİRDAĞDAN BİR İSİM

1, Haziran 2016 Çarşamba
Bu haber kez okundu


TÜRKİYE’NİN EN İYİ KUAFÖRLERİNİ SEÇEN JÜRİ DE TEKİRDAĞDAN BİR İSİM

Kuaförler Milli Takımı seçmeleri Ankara da yapıldı. Türkiye’nin her yerinden gelen kuaförlerin yarıştığı seçmelerde 6 kişiden oluşan jüri görev yaptı. Türkiye de tanınmış ve bilinen 6 kişiden oluşan jüri üyeleri içinde daha önce milli takımda defalarca görev almış “Altın Makas” sahibi Tekirdağ dan bir isim Birol Arsu da yer aldı.

Türkiye Berberler ve Kuaförler Federasyonu tarafından Ankara da bir Kültür Merkezinde yapılan “Türkiye Milli Takımını Seçiyor” yarışmalarında “Salon Topuzu, Yüksek Fantazi ve Kesim Renklendirme” kategorilerinde yarışan kuaförler arasında seçmeler yapıldı.Türkiye’nin 11 Bölgesinde yapılan ön elemeler sonrasında Ankara’da buluşan finalistler 6 jüri üyesi tarafından değerlendirmeye alındılar.

Türkiye’de mesleğinde başarıları tescillenmiş kuaförler arasından yer alan jüri üyesi Birol Arsu yaptığı açıklamada; “Bu Jüri üyeliğini iki anlamı var. Bir tanesi milli takımı seçebilecek kalitede Tekirdağ da mesleğin çıtasının yükseldiğini gösterir. Ayrıca ilk defa Federasyonumuz Tekirdağ’dan beni jüri üyesi olarak belirlemesi şahsım adına gurur verici bir durum. Böyle bir ilke ve başarıya imza atmak beni çok mutlu etti. Bu görevi yerine getirmek için Ankara’ya gittim, Milli Takım seçmelerinin yapılmasına katkı sağladım. Tekirdağ’ı en iyi şekilde tanıttık ve temsil ettik. Ayrıca bu organizasyonu hazırlayan Federasyonumuz yetkililerine bize gösterdikleri misafirperverlikten dolayı teşekkür ederim” dedi.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir