19.06.2024

Trakya Akademi Oda Orkestrası Süleymanpaşalılara müzik ziyafeti verdi

28, Mart 2016 Pazartesi
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa Belediyesi kültür sanat faaliyetleri kapsamında her ayın üçüncü haftasında Süleymanpaşa’da müzikseverler ile buluşan Trakya Akademi Oda Orkestrası, Tekirdağ Güzel Sanatlar Lisesi Konferans Salonu’nda sahne aldı.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat ve Ergene Belediye Başkan Yardımcısı Ayça Çevikelli’nin de katıldığı gecede Şef Bahadır Çokamay yönetimindeki Trakya Akademi Oda Orkestrası’na piyanoda Akın Araboğlu ve vibrafonda Can Tutuğ da eşlik ederken konsere katılanlar unutulmaz bir gece yaşadı.

Üç bölümden oluşan konserde piyanoda Akın Araboğlu ile W.A.Mozart’ın Piyano Konçertosu No:12, kemanlarda Deniz Ece Kaleli ve Eylül Öztürk ile J.S. Bach’ın Re Minör İki Keman İçin Konçerto, vibrafonda Can Tutuğ ile C. Saint – Saens’in Hayvanlar Karnavalından Fosiller, J.Brahms’ın Macar Dansı No: 5, Gershwin’in Summertime ve A.C. Jobim’in The Girl From İpanema eserleri Şef bahadır Çokamay yönetiminde Trakya Akademi Oda Orkestrası eşliğinde seslendirildi.

Konser sonunda Bahadır Çokamay’ın düzenlemesi ile bir Kastamonu türküsü olan “Çanakkale İçinde” geceye damgasını vurup katılımcılardan alkış alırken Tekirdağ Güzel Sanatlar Lisesi Müdür Yardımcısı Hande Nur Aşık Gökçe Çokamay ve ekibine teşekkür ederek çiçek takdim etti.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
Etiketler:
sanalbasin.com üyesidir