25.05.2024

Tırpancı, Son Yolculuğuna Uğurlandı

30, Aralık 2022 Cuma
Bu haber kez okundu


Namık Kemal Üniversitesi Genel Sekreteri Murat Tırpancı,  geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. TBMM Başkanı Mustafa Şentop, vefat eden halasının oğlu NKÜ Genel Sekreteri Murat Kamil Tırpancı’nın cenaze namazını kıldırıp, helallik istedi.

Tırpancı için Süleymanpaşa ilçesinde bulunan Orta Camii’nde cenaze namazı töreni düzenlendi. Cenaze namazına, TBMM Başkanı Şentop ve Tırpancı’nın diğer yakınlarının yanı sıra; Tekirdağ Protokolü katıldı.

Cenaze namazını kıldıran TBMM Başkanı Şentop, helallik isteme sırasında kısa bir konuşma yaparak şunları kaydetti: “Tabii benim erkek kardeşim yok. Murat Kamil Tırpancıyla Biz yaşıtız, benden 10 gün büyük idi. Bütün Çocukluğumuz gençliğimiz ve bugüne kadarki hayatımız beraber geçti benim kardeşimi hükmündedir. Kendisiyle ilgili benim şahsen kanaatim her zaman aynı  geçerlidir. İyi niyetli, hiç kimse hakkında kötü bir düşüncesi olmayan. Kalbinde bir kimseye karşı nefret husumet ver düşmanlık bulunmayan nadir insanlardan biriydi benim şahadetim budur.Sizlerde kendisini tanıyorsunuz, tanıyanlarınız var.’’

NKÜ Genel Sekreteri Murat Kamil Tırpancı’nın cenazesi, eski şehir mezarlığına defnedildi.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir