26.05.2024

TESKİ’DEN BASIN AÇIKLAMASI

30, Kasım 2016 Çarşamba
Bu haber kez okundu


27 Kasım 2016 Pazar günü saat 20:00 civarlarında il genelinde yoğun bir şekilde başlayan yağmur yağışı, takribi 28 Kasım 2016 Pazartesi günü saat 18:00 civarlarında etkisini azaltmıştır. Toplamda yaklaşık 24 saat boyunca yoğun ve sürekli bir yağmur yağışı olmuştur.

Süleymanpaşa ilçe merkezine yaklaşık 70 kg/m², merkeze yakın ilçelere yaklaşık 60 kg/m² olmak üzere il geneline yaklaşık 70 kg/m² yağış düşmüştür. Bu miktarlar son dönemlerde görülen en kısa zamanda en fazla yağış miktarlarını oluşturmaktadır.

Yağmur yağışının başlaması ile birlikte TESKİ ekipleri 11 ilçe genelinde meydana gelebilecek olumsuz durumlara karşı sahada hazır bulundu. Sürekli olarak Alo 185 Çağrı Merkezine ve sosyal medya üzerinden gelen istek ve şikâyetlere cevap verildi. TESKİ personeli, vidanjör, kuka ve diğer tüm hizmet araçları ile birlikte gece boyunca ve yağışın devam ettiği gün boyunca sahadaydı. Münferit bazı olaylar dışında hayatı felç edecek durumda sıkıntılar yaşanmadı.

Süleymanpaşa ilçe merkezinde eski kanalizasyon hatları ve kanalizasyon sahil kolektör hattının henüz tamamlanmamış olmasından dolayı bazı rögarlarda taşma yaşanmıştır. Taşmalardan kaynaklı bazı vatandaşlarımızın bodrum katlarına su girmiştir. Yaşanan bu taşma olaylarına anında müdahale edilmiştir. Yağmur suyu hatları ve mazgallar yer üstünden akan suları toplayarak baskına sebebiyet vermeyecek şekilde deşarj etmiştir.

Sonuç itibariyle, TESKİ ekiplerinin gece gündüz, tam teşekküllü olarak sahada olması sebebiyle yoğun yağış durumu kontrollü bir şekilde atlatılmış olup, yeni kanalizasyon sahil kolektör hattının devreye girmesiyle meydana gelen bazı küçük aksaklıkların da ortadan kalkması beklenmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

TESKİ Genel Müdürlüğü

 

 

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar:
Etiketler:,
sanalbasin.com üyesidir