18.06.2024

Tekirdağ’a Kuvvetli Yer Hareketi Kayıtçı Ağı Kurulacak

10, Kasım 2016 Perşembe
Bu haber kez okundu


 

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü ile Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi arasında Tekirdağ Kuvvetli Yer Hareketi Kayıtçı Ağı Kurulmasına Dair İş Birliği Protokolü imzalandı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın makamında gerçekleştirilen ve Genel Sekreter Yardımcısı Prof. Dr. Tamer Dodurka, Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanı Sevim Avcı Yener, Boğaziçi Üniversitesi  Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, Doç. Dr. Gülüm Tanırcan’ın da hazır bulunduğu protokole Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ile Enstitü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener imza attılar.

 Protokole göre Tekirdağ’da bulunan üç belediye hizmet binasında kurulacak olan Kuvvetli Yer Hareketi Kayıtçı Ağından alınacak veriler ve meydana gelen küçük ölçekli depremler, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü Deprem Mühendisliği Anabilim dalı tarafından takip edilecek. 

 

 

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar:
Etiketler:,
sanalbasin.com üyesidir