20.07.2024

Tekirdağ Tek Yürek Oldu

6, Şubat 2023 Pazartesi
Bu haber kez okundu


Kahramanmaraş merkezli toplam 10 ili etkileyen 7.7 büyüklüğünde ki depremin ardından Tekirdağ’da deprem bölgesine gönderilmek üzere yardım kampanyaları başlatıldı. Dayanışma içerisinde toplanan yardımların bir kısmı, deprem bölgesine tırlarla gönderildi.

Kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları ve partiler, deprem bölgesinde ki ihtiyaçların belirlenmesiyle birlikte harekete geçti. Sosyal medyadan duyuruya çıkan kuruluşlar, ihtiyaç listelerini paylaşarak, hazırlıkları gerçekleştirdi.

Çağrıların ardından Tekirdağlı vatandaşlar, kısa süre içerisinde yardım noktalarına gelerek battaniye, bebek bezi, gıda malzemesi, ısıtıcı gibi ihtiyaç listesindeki malzemeleri teslim etti.

Süleymanpaşa Belediyesi, Hatay’daki depremzadelere sıcak yemek vermek için aşevini felaket bölgesine taşırken, yardım da bulunacak vatandaşlar için perşembe pazarı içerisinde bir nokta oluşturuldu. Ak Parti Valilik binası önünde tırlara yardım kolilerini toplarken, diğer ilçe belediyeleri, İYİ Parti, CHP, Gelecek Partisi, Deva Partisi, TMMOB, Eğitim İş gibi çok sayıda sivil toplum kuruluşu, kurum binalarında yardım kolilerini toplayarak, deprem bölgesine gönderilmek üzere hazırlık gerçekleştirdi.

Kuruluşlarının belirlediği noktalarda toplanan yardımlar, kademeli olarak ihtiyaç bölgelerine gönderilecek.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir