19.06.2024

Tatil Bölgelerinde Bakım Onarım Çalışmaları Sıklaştı

18, Haziran 2022 Cumartesi
Bu haber kez okundu


Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş (TREDAŞ), tatil bölgelerinde yaz aylarında artan nüfusu göz önünde bulundurarak, bakım, onarım ve faaliyetlerini arttırdı.

DÜZENLİ BAKIMLAR YAPILIYOR

Edirne’nin Keşan ilçesi başta olmak üzere, Tekirdağ’ın Süleymanpaşa, Marmaraereğlisi, Şarköy ve Kırklareli’nin Vize, Demirköy, Kıyıköy, İğneada bölgelerinde, elektrik kesintisi yaşanmaması için sıkı tedbirler alınıyor. Bu kapsamda, tatil sezonunda yüz binin üzerinde insanı ağırlayan Edirne İşletme Müdürlüğü sorumluluk alanındaki Saroz Körfezinde TREDAŞ ekipleri çalışmalarını yoğunlaştırdı. Saroz bölgesinde oluşabilecek arızalara müdahale edebilmek için ekipler 7 gün 24 saat çalışmalarını sürdürüyor. Tekirdağ İşletme Müdürlüğü sorumluluğunda yazlıkçı ve günübirlik vatandaşlarımızın yoğun olarak yaşadığı Kumbağ, Marmaraereğlisi, Şarköy, Yeni Çiftlik bölgelerinde olası arızaların oluşmasını önlemek için enerji nakil hatlarına arıza onarım bakım ekiplerince düzenli bakımlar yapılıyor.

ARIZAYA ANINDA MÜDAHALE EDİLİYOR

Enerji nakil hatları güçlendirilirken, sokak aydınlatmaları da yenileniyor. Vatandaşların arıza durumunda 186 Çağrı Merkezi, TREDAŞ web sitesi, yapay zeka TREDAŞ Enerjik, e-mail gibi iletişim kanallarından bilgi vermesi durumunda, arızaya anında müdahale ediliyor.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir