26.05.2024

Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Bilgilendirme Toplantıları Devam Ediyor

6, Aralık 2016 Salı
Bu haber kez okundu


Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, süt sığırcılığının, en önemli konularından birisi olan “Kızgınlık Sorunları ve Döl Verimi” konusunu gündeme taşıdı.

Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Hacı Aslan yaptığı açılış konuşmasında, tarımsal üretimde bilginin önemine değinerek İl genelinde ikinci ve üçüncü kez yapılan suni tohumlama sayısının 33 binin üzerinde olduğunu, bu değerin ise kaybedilen gün ve süt üzerinden çok büyük meblağlara ulaştığını, bu programlar ile elde edilecek bilgiler sayesinde bu türden kayıpların en aza indirilmesinin maliyeti azaltacağı dolayısıyla karlılığı da olumlu etkileyeceğini dile getirdi.

2017 yıl mayıs ayı ortasına kadar yoğun bir şekilde devam edecek çiftçi eğitim programında ele alınıp işlenmesi ve üreticilere aktarılması planlanan hususlardan birisi olarak seçilen bu konudaki üçüncü eğitim Malkara İlçesinde gerçekleştirildi.

Tekirdağ Damızlık Sığır Yetiştiricileri ile birlikte düzenlenen programa konuşmacı olarak İzmir’den ATA-FEN firmasının kurucu ortaklarından Genel Müdür Veteriner Hekim Tahir Selçuk Yavuz katıldı.

Süt üreticileri tarafından ilgi gören bilgilendirme toplantısında, katılımcıların çok sayıda soru sorması meselenin önemini göstermesinin yanında konunun da doğru seçildiğini gösterdiği ifade edildi.

Çarşamba günü Saray İlçesinde yapılacak aynı etkinlikte aynı konu Tekirdağ süt üreticilerine tüm detayları ile anlatılmaya devam edecek.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar:
Etiketler:,
sanalbasin.com üyesidir