25.05.2024

Süleymanpaşanın her mahallesinin Atatürk Meydanı ve çocuk oyun alanı olacak

31, Temmuz 2016 Pazar
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa Belediyesi her mahalleye bir Atatürk Meydanı ve çocuk parkı kazandırmak için çalışmalara başladı.

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından ilimizin büyükşehir olmasıyla birlikte ilçemiz sınırında kalan köyden mahalleye dönen yerleşim alanlarına birer meydan kazandırılması ve bu meydanlara Atatürk anıtı ya da Atatürk büstü koyulmasıyla Süleymanpaşanın her mahallesinin bir Atatürk Meydanına sahip olması planlanıyor.

Ayrıca Süleymanpaşa Belediyesi aynı durumdaki yerleşim yerlerinin tamamının birer çocuk parkına sahip olması için çalışmalarına başladı.

Konuyla ilgili açıklamasında "Çocuk oyun alanları yapmaya devam ediyoruz. 100. Yıl Mahallesinde büyük bir çocuk oyun alanı düzenleniyor. 30 adet çocuk parkı da bu yılın sonuna doğru düzenlenmiş olacak. Bütün köyden mahalleye dönen beldelerimize birer çocuk oyun alanı koymayı planlıyoruz. Geçen sene bir kısmına koymuştuk, bu senede bir kısmına koyduk, önümüzdeki yıl, yani 3. Periyotta hepsi tamamlanmış olacak. Ve her beldemizin bir çocuk parkı olacak." ifadelerini kullanan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat " Her köyden mahalleye dönen yerleşim alanımıza bir meydan yapıyoruz ve bunlar Atatürk meydanları olacak ve her birinde birer Atatürk anıtı ya da büstü olacak. Bununda çalışmalarını yapıyoruz." şeklinde sözlerini tamamladı

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
Etiketler:
sanalbasin.com üyesidir