18.06.2024

Süleymanpaşa Ramazan’da geleneklerini yaşıyor

16, Haziran 2016 Perşembe
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa Belediyesi Ramazan ayının başlamasıyla birlikte, Süleymanpaşalılara onları geçmişe uzandıracak tatlar yaşatmaya başladı.

Süleymanpaşa Belediyesi sosyal belediyecilik çalışmaları kapsamında Ramazan ayı boyunca iftar çadırı kurmak yerine, her gün farklı bir mahallede düzenlenen sokak iftarlarıyla halkımızın birlik, beraberlik ve dayanışmasını arttırmak isterken, sahur vaktinde yöresel kıyafetlerimizi giymiş ramazan davulcularını ve iftar vaktinde de top atışını unutmadı. Kurulan sevgi sofraları ile yapılan sokak iftarlarını, yanında Osmanlı macunu, pamuk helva ve ramazan şerbeti ikramıyla tamamladı.

Süleymanpaşa’da Ramazan ayı renkli anlara sahne olurken, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, “ Ramazan ayında birlik, beraberlik ve dayanışmamızı arttıracak, Süleymanpaşalıları birbirine kaynaştıracak bir Ramazan programı plandık. Sokakta halkımızla iç içe yaptığımız iftarlarla, Ramazana has lezzetlerle akılda yer edecek bir Ramazan yaşamak istedik.” şeklinde konuştu.

Her gün farklı bir mahallede kurulan sevgi sofraları eşliğinde yapılacak olan etkinlikler Ramazan ayı boyunca devam edecek.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
Etiketler:
sanalbasin.com üyesidir