26.05.2024

Süleymanpaşa İlçe Başkanı Ali Tiryaki Oldu

4, Aralık 2022 Pazar
Bu haber kez okundu


İYİ Parti Süleymanpaşa 3. Olağan Kongresi gerçekleşti. Kongrede, mevcut Başkan Ali Darıcı aday olmazken, tek aday olarak seçime giren Ali Tiryaki, Süleymanpaşa İlçe Başkanı oldu.

Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde düzenlenen kongrenin divan başkanlığını, TBMM Katip Üyesi ve İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan yaptı.

Kongreye ilişkin konuşan Milletvekili Kaplan, İYİ  Parti’nin kuruluşunun 5’inci yıldönümünde 3’üncü kongrenin gerçekleştiğini ifade ederek şunları aktardı:

“Türkiye’de herkes, hafızasını zorladığı zaman gerçekleri görebilirdi. Ama biz, parti kurulurken çok ağır yüklerden ve meşakkatlerden çıktık. Salonlar verilmedi, ışıklarımız kapatıldı, sözleşmelerimiz iptal oldu. Çok ağır şartlarla geldik. Partimizi kurduk. Partimiz seçime giderken sekiz aylık bir partiydik. Arkadaşlar biz sekiz ay içerisinde ne yaptık biz kendimiz ‘Fetöcü değiliz’ dedik. Biz sokaklarda kendimizi hiç anlamadık. Bu İYİ Parti’nin misyonu yolu nedir? kuruluş amacı nedir? Hiç anlatmadık. Sadece biz Fetöcü değiliz, ben dahil soruşturma  geçirdim emniyette ifade verdim. Neyse seçimi yaptık. 42 tane milletvekili meclise girdi. Türkiye’nin ilk tarihinde bir ilki gerçekleştirdi. Sekiz aylık bir parti meclise. Bu ceberut iktidardan kurtulmak için Cumhuriyet Halk Parti liderinin birlikteliğiyle beraber altılı masa kuruldu. Altılı kurulduğu zaman her türlü iftiraya yine şahit olduk. Nasıl olduk siz HDP ile birlikteyiz. Siz HDP ile birliktesiniz seçimleri böyle aldınız ama bu gerçek iki ay önce gün yüze çıktı. Hepimiz ağladık, nasıl ağladık? HDP ile kimlerin masaüstünde konuştu? Bizim masamızın altında ve üstünde sağımıza solumuzda aranan şeylere maalesef kendilerinin yaptığını hepimiz gördük”

Başkan adayı Ali Tiryaki ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Görevimiz zor. Milletimize olan sözümüz var. Birkaç ay sonra yapılacak seçim, ülkemizin geleceğini şekillendirecek. Bu seçimde Süleymanpaşa ilçemiz bize, biz Süleymnpaşalılara emanetiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gençliğe hitabesinde söylediği gibi. ‘Ey Türk istikbalinin evladı. İşte bu ahval şerait içinde dahi vazifen Türk istiklal ve cumhuriyetini kurtarmaktır. Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asıl kanda mevcuttur.’ Demokrasi ve Cumhuriyet yolunda sizleri de benimle birlikte yürümeye davet ediyorum”

Kongreye TBMM Katip Üyesi ve İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan, İYİ Parti İl Başkanı Sertaç Alkaya, Süleymanapaşa İlçe Başkanı Ali Darıcı ve partililer katıldı.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir