26.05.2024

Süleymanpaşa Belediyesi’nden genç yeteneklere destek

27, Aralık 2016 Salı
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa Belediyesi’nden genç yeteneklere destek

Süleymanpaşa Belediyesi’nin genç yeteneklere desteği sürüyor. Namık Kemal Üniversitesi öğrencilerinden oluşan “Tiyatro Davar” Topluluğu’nun, Süleymanpaşa Belediyesi’nin destekleri ile sergilediği “Aslında Var Ya” isimli oyun, izleyenlerden tam not aldı.

Süleymanpaşa Belediyesi, sunduğu imkanlarla sanatla ilgilenen gençleri üretkenliğe teşvik ediyor. Namık Kemal Üniversitesi öğrencileri tarafından kurulan “Tiyatro Davar” Topluluğu, Süleymanpaşa Belediyesi’nin destekleri ile hazırladıkları “Aslında Var Ya” isimli oyunu Yılmaz İçöz Sahnesi’nde sergiledi.

Tek perdelik oyuna Namık Kemal Üniversitesi öğrencilerinin ağırlıkta olduğu bir seyirci kitlesi ilgi gösterdi. Skeçlerden oluşan oyun, büyük beğeni topladı.

CIVLAN: “ BELEDİYE BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

19 kişiden oluşan Tiyatro Davar ekibinin kurucularından ve Aslında Var Ya isimli oyunun yönetmeni olan Tolga Cıvlan, hiçbir karşılık beklemeden tiyatroya gönül verdiklerini ifade ederek, “Ekip olarak tiyatroyu çok seviyoruz. Ancak kendi imkanlarımızla belli bir noktaya kadar gelebiliyoruz. Mesela provalarımız için yer gerekli. Dekor, kostüm, bunlar da önemli ihtiyaçlar. Bu noktada gerek prova imkanı, gerek kostüm, dekor ve ulaşımda bizlere destek veren Süleymanpaşa Belediyesi’ne ve Belediye Başkanımız Ekrem Eşkinat’a teşekkür ediyoruz. Her talebimizi yerine getirdiler,” açıklamasında bulundu.

Tiyatro Davar ekibinin provalarını Değirmenaltı Mahallesi NKÜ Kampusu girişinde bulunan Süleymanpaşa Belediyesi Ahmet Erensoy Gençlik Merkezi’nde yaptığı belirtilirken, gençlerin sanatla iç içe olmalarının önünü açmak için belediye olarak her türlü imkanın seferber edildiği ifade edildi.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar:
Etiketler:,
sanalbasin.com üyesidir