25.05.2024

Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri okul kantinlerini denetledi

2, Ekim 2017 Pazartesi
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri, 2017-2018 eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla beraber ilk ve orta dereceli okulların kantinlerine yönelik denetimlerini arttırdı.

DENETİMLER YIL BOYU DEVAM EDECEK

Okulların açılmasıyla beraber Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü ekiplerinin ortak çalışmaları ile yapılan denetimlerin yıl boyunca bütün okullarda devam edeceğinin sinyali verildi.

ÖNCELİK HİJYEN VE TEMİZLİK

Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri okul kantinlerinde gerçekleştirdiği denetimlerde, iş yeri açma ve çalışma ruhsatı, ürünlerin fiyat tarifesi, ürünlerin son kullanma tarihi, kantin mutfaklarında bulunan havalandırma bacaları ile pencere ve menfezlerin hava sirkülasyonuna uygun olup olmadığı,  genel temizlik, hijyen ve çalışan personelin iş kıyafetleri titizlikle kontrol etti.

ÜRÜNLERİN CAM KAPLARDA SATILMASININ DAHA SAĞLIKLI OLDUĞU BELİRTİLDİ

Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Ruhsat Denetim Müdürlüğü bünyesinde gerçekleştirilen denetimlerde, okul kantinlerinde satılan yiyeceklerin son kullanma tarihleri incelenirken, satışa uygun olup olmadıkları kontrol edildi. Denetimler esnasında açıkta satılan yiyeceklerin plastik kaplarda sağlıklı olmadığını, bu ürünlerin cam kaplarda daha sağlıklı ve hijyenik olacağı yetkililere bildirildi.

EŞKİNAT: ‘‘YAVRULARIMIZIN SAĞLIĞI İÇİN ZABITA MÜDÜRLÜĞÜMÜZ DENETİMLERİNE DEVAM EDECEKTİR.’’

“Geleceğimizin teminatı olan yavrularımızın sağlığı bizim için çok önemlidir.” İfadeleri ile denetimlere dikkat çeken Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat; “Okullarda çocuklarımızın tükettikleri ürünlerin taze ve kantinlerin hijyenik olması konusunda gerekli tedbirlerin alınması bizim için son derece önemlidir. Bu bağlamda çocuklarımızın sağlığını tehdit edecek olan tüm etkenlerin ortadan kalkması için Zabıta Müdürlüğümüz rutin olarak denetimlerine devam edecektir.’’ açıklamasında bulundu.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir