18.06.2024

Şeffaflık Çağrısında Bulundu!Festivalin Bütçesine İlişkin Belgeleri Talep Etti

7, Haziran 2024 Cuma
Bu haber kez okundu


Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Tekirdağ Gençlik Festivali’nin yankıları devam ediyor.

18-19 Mayıs tarihlerinde düzenlenen ve Edis ile Ziynet Sali’nin sahne aldığı Tekirdağ Gençlik Festivalinde toplam harcamanın 11 milyon TL olduğu yönündeki iddialara ilişkin, Deva Partisi Süleymanpaşa İlçe Başkanı Ozan Varan, festival ihalesinin nasıl yapıldığını sordu.

Şarkıcı EDİS ile 7 milyon Türk Lirası’na anlaşıldığı, 2 günlük organizasyonun toplam 11 milyon TL olduğu yönündeki iddiaların ardından, Uluslararası Kiraz Festivali’nde sahne alacak tüm sanatçıların maliyetinin 5 milyon 500 bin TL olduğu duyumunu aldıklarını dile getiren İlçe Başkanı Varan, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin iki günlük festivale ilişkin maliyetiyle ilgili belgeleri kamuoyu ile paylaşmasını talep etti.

Varan, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Seçim öncesi Cumhuriyet Halk Partisi Belediye başkanı adaylarının şeffaf belediyecilik adı altında tüm ihalelerin canlı yayından vereceği sözünü duymuştuk. Yapılmış olan TEK GENÇ Festivali ihalesi nasıl yapıldı? Süleymanpaşa Belediyesi tarafından organize edilen Kiraz Festivalinde sahneye çıkacak tüm sanatçılar için yaklaşık 5.500.000 TL gibi uygun bir maliyet olduğu duyumları karşısında Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği Tek Genç Festivalinin maliyetine ilişkin duyumlar kamuoyu tarafından merak konusu olmuştur.

Basına yansıyan ve vatandaşlarımızın merak ettiği bu konuya Büyükşehir Belediyemizin ivedilikle iki günlük festival maliyetinin ve sanatçılara ödenen ücretinin kamuoyuyla Belgeleri ile birlikte paylaşıp bu konuya son vermesini bekliyoruz..

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir