19.06.2024

Sahil Dolgu Alanı 4. Etap Projesi Engelleniyor Mu?

11, Haziran 2021 Cuma
Bu haber kez okundu


Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak,  sahil dolgu alanında yasal olarak Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne verilmesi gereken alanla ilgili siyasilere seslendi. Tüm siyasi partilerin ve herkesin sahip çıkması yönünde çağrıda bulunan Albayrak, “ 60 dönümlük sahili, Ulaştırma Bakanlığı’na verdiler. Dava açtık, mahkemeyi kazandık. Milli Emlak Müdürlüğü’ne geri verildi. Yasal olarak bize verilmesi lazım” dedi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilen Sahil Dolgu Alanı 3. Etap Projesi kapsamında gençlerin kullanabileceği oyun alanı, düzenlenen tören ile hizmete açıldı. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel arasında atışmaların  yaşandığı törende, siyasi görüşler ayrı olsa dahi vatandaşa hizmet olduğu zaman birleşileceği mesajı verildi.

Sahil dolgu alanında gerçekleşen törende, İyi Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Kaymakamı Harun Kaya,  Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda davetli yer aldı.

BAŞKAN YÜKSEL: ATIŞMALAR BU İŞİN KEYFİ OLACAK

Törende konuşma yapan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, daha çok yaşanabilir, sosyal aktivitelerin olduğu alanlar istediklerini ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile birlikte koordineli çalışmaların yürütüldüğünü kaydetti.

Her ne kadar siyasi görüşler ayrı olsa dahi hizmet alanında birleşildiğini dile getiren Yüksel, “Bu çok güzel bir taraf.Arada siyasi atışmalarımız oluyor. Özellikle TESKİ üzerinden.  Ama herkes kendi yaşadığı toplumun ihtiyaçlarına yönelik çalışmalar yaptığı sürece de ufak tefek atışmalar bu işin keyfi olacak. İnanıyorum ki Büyükşehir’in destekleriyle çok daha güzel parklarda buluşacağız. Kadir ağabey, özellikle sana istirham ediyorum; 200 bin hemşehrim adına bu parkların sayısını arttıralım” dedi.

Altınova mahallesine de aynı parkın yapılması talebinde bulunan Yüksel, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt’u kastederek, “Bir tane de Altınova’ya yapalım Ahmet iyice kıskansın.Bu şehirde yaşayan 200 bin hemşehrim gerçekten her şeyin en iyisini hak ediyor. Büyükşehir Belediyesi, TESKİ, Süleymanpaşa Belediyesi personeli herkes can sipahane çalışıyor” şeklinde konuştu.

BAŞKAN ALBAYRAK: SİYASET DÜŞÜNÜLMEYECEK

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ise konuşmasında yeni bir oyun ve etkinlik alanının kazandırılmasının mutluluğu içersinde herkesi selamladığını ileterek, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’e ithafen 803 gündür beraber olduklarını ve bin 223 günün daha olduğunu söyledi.

Bu süre içerisinde hiç siyaset düşünülmeyeceğini vurgulayan Albayrak, “Biz sadece hizmet yapacağız. Yapılan hizmetleri de vatandaş görüyor. Seçimlerde de gereken cevabı veriyor. Süleymanpaşa’da çok önemli bir konu var. Bu konuya tüm siyasi partilerin ve herkesin sahip çıkması gerekiyor. Sahil boyunu 4 etap halinde kabul ettik. Birincisi yürüyüş bandı. İkincisi  insanlarımızın festival alanında faydalandığı yeşillikler. Üçüncüsü burasıydı. Ama dördüncüsü çok önemliydi. 60 dönüm bir yer. Aslında yasal olarak Büyükşehir Belediyesi’ne verilmesi gerekiyordu.  Balıkçı çadırının oradan sahili içine alan ve cafe marinaya kadar olan bütün bölümü Milli Emlak’tan istedik. Yasal olarak almamız gerekiyordu. Bu sene 6’ncı sene hala bekliyoruz. Burada asla ve asla siyasi bir mesaj vermiyorum ama en son 4 sene bekledi. Başbakanlık lağv olup da Milli Emlak Çevre Bakanlığı’na geçince oraya yazılarımız oldu. 60 dönümlük sahili Ulaştırma Bakanlığı’na verdiler. Dava açtık, mahkemeyi kazandık. Milli Emlak Müdürlüğü’ne geri verildi. Yasal olarak bize verilmesi lazım. Yazı yazdık. Tam bir sene Emlak Müdürlüğü’nde bekledi. Bir yazı daha yazdık 6 ay daha bekledik. Bunları bana 2-3 sene önce verselerdi buralarda cefeler, restoranlar, çay bahçeleriyle herkesin etkinlik yaptığı bir yer haline gelecekti . Bu konuda üzüntülerim var.Burası bize verilsin belki bir sene içerisinde burayı çok güzel hale getireceğiz. Süleymanpaşalılar bu sahili en iyi şekilde değerlendirmek zorunda. Burayı yapacağız. Sözümüz söz” ifadelerini kullandı.

Kürsüden Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’e seslenen Başkan Albayrak, her ilçeye hizmet sağlanacağını belirterek, “Sayın başkan, sevgili  Ahmet Sarıkurt ile atışıyor ama atışma. Ona da yapacağız. Kıskanma benim arkadaşlarımı. Sosyal demokratlarda kıskanma yok sayın başkan”  sözlerini kaydetti.

KAYMAKAM KAYA: “BU TARZ ÇABALARIN DESTEKÇİSİ OLACAĞIZ”

Süleymanpaşa Kaymakamı Harun Kaya da çalışmaların destekçisi olunacağını ifade ederek, “Ülkemizde merkezi yönetimin dışında  anaysa gereği yerel yönetimlerin hizmet etme zorunluluğu illerimizde Büyükşehirler diğerlerinde alt kademe belediyelerimiz üzerinden yürütülüyor. Merkezin taşra temsilcileri olarak bizler özellikle bu tarz çabaların destekçisi olarak sorunların giderilmesi, problemlerin çözülmesi noktasında elimizden gelen gayreti gösterme yükümlülüğündeyiz. Bunun farkında olmak ve sorunların halledilmesi çabası bir yana teşvik etme konusunda da yeri geldiği zaman fikir öne sürmek gerekiyor” şeklinde konuştu.

İYİ PARTİLİ KAPLAN “BİZDEN OLANLAR BİZDEN OLMAYANLAR DİYE AYIRMAYACAĞIZ”

İyi Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan ise  konuşmasında asla ayrım yapılmayacağını vurgulayarak “Mevcut iktidar gibi bizden olanlar bizden olmayanlar diye ayırmayacağız. Halka hizmet etmiş,  halka hizmet eden bütün belediyelere aynı uzantıda yaklaşacağız. Bugün sayın Kadir Başkanımızın, Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Başkanlığı’nın, emeği geçen tüm arkadaşlarımıza sonsuz teşekkürler ediyorum. Böyle güzel bir tesisi gençlere kazandırdığı için Büyükşehir Belediye Başkanımıza sonsuz teşekkür ediyorum” ifadelerini kaydetti.

Konuşmaların ardından,  açılış kurdelesi kesilerek, oyun alanı gezildi.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir