26.05.2024

Prof. Dr. Niyazi Güler “Kalp Hastalıkları” sunumu ile Süleymanpaşalıları bilgilendirdi

19, Nisan 2016 Salı
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen sağlıkta bilgilendirme toplantıları çerçevesinde Namık Kemal Üniversitesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Niyazi Güler “Kalp Hastalıkları” sunumuyla Süleymanpaşalılar ile bir araya geldi.

Belediye Kültür Merkezi Yılmaz İçöz Sahnesi’nde gerçekleşen bilgilendirme toplantısına; Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Gülferah Güral ve vatandaşlar katıldı.

KALP İLE İLGİLİ DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLARI ANLATTI

Namık Kemal Üniversitesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Niyazi Güler’in kalp nasıl çalışır?, kolesterol zararlı mıdır?, yüksek kolesterolü düşürme yolları,  kalp krizi belirtileri, kalp hastalıklarının teşhis yöntemleri, anjiyo, stent uygulaması, bypass ve risk altındaki gruplar ve doğru bilinen yanlışlar konulu bilgilendirmelerinin ardından soru cevap kısmına geçildi.

GÜLER: “YAĞLI VE ŞEKERLİ ÜRÜNLERDEN KAÇINIZ”

Katılımcılar tarafından soru bombardımanına tutulan Namık Kemal Üniversitesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Niyazi Güler tüm katılımcıların sorularını yanıtlarken; “35 yaş üstündeki erkekler, menopoz sonrası kadınlar, sigara kullananlar, diyabetliler, yüksek tansiyonlular, kalp rahatsızlığı bulunanlar, fazla kilolular, ailesinde kalp hastası olanlar ve aşırı yağlı beslenenler kalp krizi konusunda risk grubunda yer alıyor. Riski azaltmak için mutlaka spor yapınız. Yağlı ve şekerli ürünlerden kaçınız ve özellikle söylemek istiyorum ki ekmek kalbimizin düşmanı. Kalp ve damar sağlınız için lütfen bunlara dikkat edin.” ifadelerini kullandı.

KATILIMCILAR SORU BOMBARDIMANINA TUTTU

Katılımcıların Prof. Dr. Niyazi Güler’e yaklaşık 50 soru sorduğu sağlıkta bilgilendirme toplantısında tüm soruların yanıtlanmasının ardından Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Gülferah Güral tarafından Güler’e çiçek verilip değerli paylaşımlarından dolayı teşekkür edildi.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
Etiketler:
sanalbasin.com üyesidir