19.06.2024

PİLOT ALBAY’IN ŞEHADET HABERİ TEKİRDAĞ’A ULAŞTI

27, Kasım 2018 Salı
Bu haber kez okundu


İstanbul’da düşen helikopterde şehit olan 45 yaşındaki Şehit Kara Pilot Albay Göksenin Ayturan Şaylan’ın şehadet haberi Tekirdağ’ın Şarköy ilçesine ulaştı. Oğlunun şehadet haberini alan anne Şermin Şaylan fenalaşarak Şarköy Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

 

İstanbul Sancaktepe’de eğitim uçuşu yapan askeri bir helikopter düştü. Kaza sonucu 4 asker şehit oldu, bir asker ise yaralandı. Şehit olanlardan birisi ise 45 yaşındaki Şehit Kara Pilot Albay Göksenin Ayturan Şaylan’dı.  Oğlunun şehit düştüğü haberi Tekirdağ’ın Şarköy’de oturan ailesine verildi.  Şehit Kara Pilot Albay Göksenin Ayturan Şaylan’ın  Kırklareli nüfusuna kayıtlı olduğu ailesinin ise Şarköy’de ikamet ettiği öğrenildi. Acı haberi alan şehidin 82 yaşındaki annesi Şermin Şaylan Şarköy Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Şehidin babasının ise daha önce vefat ettiği belirtildi.

 

İstanbul Sancaktepe’de UH-1 tipi askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan Göksenin Aytural Şaylan’ın, Kartal Devlet Hastanesi’nde doktor olan Alev Şaylan ile 15 yıllık evli olduğu ve 10 yaşında bir çocukları olduğu belirtildi.

 

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir