05.03.2024

ÖZEL AKA İLKOKULU MİNİK ÖĞRENCİLERİ 140 ESERLE RESİM SERGİSİ AÇTILAR

3, Ocak 2019 Perşembe
Bu haber kez okundu


Okuduklarını düşlerinde nasıl hayal ediyorlarsa o şekilde resmini yaptılar.

Tekirdağ Aka koleji 2/A Sınıf öğretmeni Birsen Kunter tarafından yapılan çalışma sonrası öğrenciler okudukları kitaptan bölümlerin hayal dünyalarındaki görselini resmettiler.

Konu hakkında açıklama yapan sınıf öğretmeni Birsen Kunter;” Etkin okuma tekniği kullanarak “Küçük Kara Balık” adlı kitabı bölümler halinde okuyan öğrenciler bu teknikle okuduklarını daha kolay anlarken analiz ve yaratıcı düşünme yetilerini geliştiriyor, aynı anda birden çok objeyi görebiliyor daha az sürede daha çok şey öğrenebiliyorlar. “dedi.

2/A sınıf öğrencileri Zeynep Beril ÇELEN, Kerem SEVİM, Asya Derin ALPERTONGA, Aksu YANAR, Can Batı EZEL, Ömer ÇALIŞKAN, Azra GÜL, Ali Berk TÜRKAN, Ayaz DİNDAR, Ayşe Beren ÖZTÜRK, Halil Poyraz GÜR, İnci GÖNÜL, İrem Su TORUN, Selen TURGUT, Mehmet ARSLAN, Ada KOÇER, Çınar DOĞRU, Kerim Eymen KARADENİZ ve Kazım MARANGOZ çalışmalarını ortaokul öğrencisi Resne KARACA’nın keman dinletisi eşliğinde ailelere sundular.

Sergiyi gezen öğrenci velileri yapılan çalışmadan dolayı çok mutlu oldular. Yapılan resimlerin çok beğenilmesi 2/A sınıfı öğrenci velilerinin büyük gurur duymalarına neden oldu.

Sınıf öğretmeni Kunter; “Aydınlık yarınlara emin adımlarla yürüyen çocuklarımızı yürekten kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.”dedi.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir