26.05.2024

Nallar: Önceliğimiz Sosyal Belediyecilik

6, Şubat 2024 Salı
Bu haber kez okundu


Projelerini anlatan CHP Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Volkan Nallar, öncelikli alanların kadınlar, çocuklar,yaşlılar, emekliler, işçiler ve sosyal belediyecilik alanında çalışmalar olduğunu söyledi. ilk önceliğin ise depreme dayanıklı bir kent olduğunu aktaran Nallar, gerekli çalışmaların yapılacağını kaydetti.

Basın mensupları ile bir araya gelen Volkan Nallar, projelerini paylaşarak, Süleymanpaşa Belediyesi’ni tekrar kazanacaklarını belirtti.
Sosyal demokrat belediyeciliğe uygun çalışmalar yapılacağını aktaran Nallar, kent lokantalarını faaliyete geçirerek, alzaymer merkezini tekrar açacaklarını, gece çalışan anneler için çocuklarını güvenle bırakabilecekleri kreşleri yeniden düzenleneceğini söyledi.

Alkaya ve Yat Limanı arasında bağlantı oluşturulacağını aktaran Nallar, plajlarda ise can güvenliğinin sağlandığı, güvenle denize girilecek daha fazla alanlar olacağını belirtti.
Kimliğini oluşturamayan Süleymanpaşa’da vakıf üniversitelerinin kurulması için çalışma yürüteceklerini ekledi.
En önemli çalışmanın ise kentsel dönüşüm olduğunu belirten Nallar, “Süleymanpaşa’da yüzde 67 buçuk eski yapı var. Şehrin yarısından fazlası tehlike altında. Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak, Altınova’da kentsel dönüşümü başlattı. Candan hanım ile bu konuları görüştük. Kendisi de konut hem de belediye çalışanlarına ilişkin ciddi projeleri olduğunu anlattı. Önemli olan Süleymanpaşa’da can güvenliği. İnsanlar evlerinin yıkılacağını bilerek, evlerde yaşamaya devam ediyor. 5-6 milyondan aşağıya ev almak çok zor” dedi.
Daha sağlıklı ve güvenli evlerde yaşanması için çalışmalar yürütüleceğini aktaran Nallar, “ Bu sadece Süleymanpaşa Belediyesi’nin bütçesi ile yapılabilecek işler değil. Programını hazırlayıp, büyükşehir belediyesi ile yapacağız” şeklinde konuştu.

Deprem toplanma alanlarının da altyapısını oluşturacaklarını aktaran Nallar, önceliğin deprem olduğunu dile getirdi.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir