12.07.2024

Metiner’den Kaçak Afganlara Tepki: “Şehrimiz Afganların Kriket Sahası Olamaz”

30, Mayıs 2023 Salı
Bu haber kez okundu


Çerkezköy’de elinde kılıca benzeyen bir cisimle şehir merkezinde gezen Afganlara tepkiler büyüyor. Sosyal medyada geniş yer bulan görüntülere, İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Gökhan Metiner de tepki gösterdi. Metiner, “Güzel şehrimiz Afganların kriket sahası olamaz” dedi.
Çerkezköy Kızılpınar yolu Atılım Beton Kavşağında Afgan kökenli 5 kişinin birinde kılıca benzer bir cisimle gümrük üstü olarak tanımlanan alana doğru yürürken görüntülenen videosu sosyal medyada endişe yarattı.
Polis ekipleri, yapılan ihbar üzerine şahısların görüldükleri bölge ve civarında yaptığı araştırmalarda, söz konusu kişilerin bölgeye yakın bir Sera veya Çiçekçide kaçak çalıştıkları bilgisine ulaştı.
Ekipler, söz konusu işyerinde 5 Afgan uyruklu şahsı yakalayıp, işyerine ise cezai işlem uyguladı.
Edinilen bilgiye göre; şahısların dolaşım izinlerinin olmadığı ve palaya benzeyen cismin kriket sopası olduğu tespit edildi.
Şahıslar, ülkelerine deport edilmek üzere işlemlerin yapılması için Gazi Polis merkezine sevk edildi.
Afgan uyruklu 5 kişi işlemlerinin ardında. İl Göç İdaresi vasıtası ile Ülkelerine geri gönderilecek.
İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Gökhan Metiner de sosyal medyada tepkilere neden olan görüntülere ilişkin açıklamada bulundu.

Durumu eleştiren Metiner; “Kevgire dönmüş ülkemizin sınırlarında elini kolunu sallayarak gelen kaçak göçmenler ülkemizin en büyük sorunu hale geldi” dedi.
Sığınmacıların ve mültecilerin sosyal anlamda sorun oldukları gibi asayiş anlamında da büyük sıkıntı haline geldiğini söyleyen Metiner, şunları kaydetti:
“ Suriyeliler yetmiyormuş gibi ülkemiz Afgan göçmen istilasına maruz kalmıştır. Son olarak sanayi kentimiz Çerkezköy’de sosyal medya Afgan kıyafetli ellerinde kriket sopalı bir grup yer aldı. Kaçak yollardan ülkemize girmiş yine kaçak olarak çalışıyorlar. Güzel şehrimiz Afganların kriket sahası olamaz. Her şeyde öncü şehrimizin bu çirkin görüntüden biran önce arındırılması gerekir. Misafirlikleri bitmiştir. Nasıl geldilerse o şekilde biran önce ülkelerine postalanmalıdır”

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir