18.06.2024

Meclis Başkanı Şentop ve Vali Yıldırım Tapu Dağıtım Törenine Katıldı

5, Aralık 2019 Perşembe
Bu haber kez okundu


TBMM Başkanımız Sayın Prof. Dr. Mustafa Şentop ve Valimiz Sayın Aziz Yıldırım, Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezinde düzenlenen Dere Sokak Tapu Dağıtım Töreni’ne katıldı.

Tören saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in konuşmasıyla başladı.

Ardından konuşan Meclis Başkanı Şentop; Değerli arkadaşlar 1980’li yılların sonunda başlıyor bu sorun ve günümüze kadar devam ediyor. Nihayetinde çözüme kavuşturmak Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’e nasip oldu. Tekirdağ’ın tam ortasında bir yer aslında. Tapulardaki kendilerine ait yeri somut olarak karşılarında görmeyi bekleyen hemşerilerimizsiniz. Biraz geç oldu ama Süleymanpaşa Belediyemizin çalışmalarıyla sorunu çözmüş olduk. 233 hissenin tapusunu biraz sonra dağıtacağız. Böylece 500’e yakın kardeşimizi memnun etmiş olacağız” dedi.

Sonrasında Meclis Başkanı Şentop, Vali Yıldırım ve protokol üyeleri tarafından vatandaşlarımıza tapuları dağıtıldı.

Törene TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Vali Aziz Yıldırım, Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcısı Güngör Karakoç, TNKÜ Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, İl Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan, İl Jandarma Komutanı Albay Osman Kılıç ve vatandaşlar katıldı.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir