18.06.2024

MALKARA’DA DOĞAL GAZ ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR!

11, Mart 2021 Perşembe
Bu haber kez okundu


Malkara için kalıcı projelere imza atan Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, GAZDAŞ ile yaptığı görüşmeler soncu Nisan ayı içerisinde doğal gaz alt yapı çalışmalarının başlayacağı müjdesini verdi.

GAZDAŞ yetkilileri ile yaptığı görüşmeler hakkında açıklama yapan Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul; “Sevdamız Malkara, derdimiz hizmet diyerek çıkmış olduğumuz yolda ilçemizde yaşayan hemşehrilerimizin birçok sorununa çözüm bulduk. Yaptığımız çalışmalara bir yenisini daha ekliyoruz. Güzel ilçemiz Malkara’mızı doğal gaz ile buluşturmak için geçtiğimiz yıl çalışmalara başlayacağımızı planladığımız doğal gaz çalışmaları küresel salgın Covid-19 sebebiyle yarım kaldı. GAZDAŞ yetkilileri ile yaptığımız yoğun girişimler sonucu Nisan ayı içerisinde başlayacak olmasının sevincini hemşehrilerimle paylaşıyorum.

NİSAN AYI İÇERİSİNDE ÇALIŞMALAR BAŞLAYACAK

Doğalgaz ile birlikte Malkara’mızda özellikle kışın yaşanan hava kirliliğinin büyük oranda azalmasını sağlamayı amaçlıyoruz. Bir aksilik çıkmazsa inşallah Nisan ayı içerisinde Camiatik Mahallemizde çalışmalarımıza başlayacağız.

2021 YILININ EKİM AYINDA MALKARA’DA İLK DOĞAL GAZ KULLANIMI BAŞLAYACAK

2021 yılı Ekim ayında Camiatik Mahallemizdeki hemşehrilerimiz bireysel abone işlemleri tamamlandıktan sonra doğal gazı gönül rahatlığı ile evlerinde ve iş yerlerinde kullanmaya başlayacaklar. 2021 – 2022 yıllarında da çalışmalarımız kademeli olarak devam edecek olup en geç 2023 yılında ilçemiz merkezinde yer alan mahallelerimiz doğal gaza kavuşacak.

ÇALIŞMALAR İLK ETAPTA CAMİATİK MAHALLESİNDEN BAŞLAYACAK

İlk etapta Camiatik Mahallemizden çalışmalar başlayacak. Bu ilk etapta 14 Kasım Caddesi, Cumhuriyet Caddesi, Şehit Temizer Caddesi, Gökçeşme Sokak, 100. Yıl Caddesi ve Kapalı Spor Salonu Sokak arasında kalan mevkiiler yer alacak. Buradaki cadde ve sokaklardaki çalışmaların akabinde kademeli olarak diğer merkez mahallelerimizde çalışmalarımız devam edecek.

Doğal gaz çalışmalarının yanı sıra Telekom tarafından fiber kent dönüşüm projesi kapsamında hemşehrilerimize yüksek hızda internet vermek için çalışmalar kısa sürede başlatılacak.

Doğal gaz ve Fiber Kent çalışmaları esnasında belediye hizmetlerimizin kesintisiz şekilde sürmesi için ne gerekirse yapacağız. Belediye olarak çalışmaların yapılacağı cadde ve sokaklarımızı yol düzenleme programımıza alarak vatandaşlarımıza en kısa zamanda sorunsuz yollarla ulaşım imkânı sağlamak için üst yapı çalışmalarımıza da hızlı bir şekilde devam edeceğiz.

Çok sevdiğimiz hemşehrilerimizi mutlu etmek, onları modern şehrin imkânlarıyla buluşturmak, ilçemize en güzel hizmetleri sunabilmek için ekiplerimizle birlikte daha güzel bir Malkara için tüm gücümüzle canla başla çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi.

Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul’un ardından açıklama yapan Malkara Belediyesi Fen İşleri Müdürü Yılmaz Özel; “Yüklenici firmanın beyanına göre ilçemizde Nisan ayı içerisinde doğal gaz çalışmaları başlayacak.

Doğal gaz alt yapı çalışmalarının yapıldığı yerlerde ivedi olarak üst yapı çalışmalarımıza başlayacağız. Bu süre zarfında vatandaşlarımızdan verilen rahatsızlıktan dolayı duyarlı olmalarını bekliyoruz.

Daha güzel bir Malkara için çalışmalarımıza Malkara Belediyesi olarak devam edeceğiz.” dedi.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir