18.06.2024

Köy Tarlaların Satışına Tepki

23, Mayıs 2024 Perşembe
Bu haber kez okundu


Tekirdağ Malkara Belediyesi tarafından 20 adet taşınmazın satışa çıkarılması tepkiyle karşılandı. “Sayın Başkan, bu ne hız, bu ne acele?” diyen İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Gökhan Metiner, Belediye Başkanı Nergiz Karaağaçlı Öztürk’ün göreve başladığı gibi taşınmaz satışına yönelik kararlarını sert sözlerle eleştirdi.
Bu tür hızlı kararların kamu yararına uygun olup olmadığını ve satışı yapılacak taşınmazların kullanım alanları ve değerleri hakkında yeterli araştırma yapılıp yapılmadığına dikkat çeken Metiner, şunları kaydetti:
“Çiçeği burnunda Malkara belediye başkanının yapmak istediği bu satışı kınıyorum. Bu ne acele iştir. Belediye Başkanı daha görevinde iki buçuk ayı doldurmadı. Bu ne hızdır. Nergiz hanım, Malkara halkı size iki buçuk ayda köy tarlalarını satın diye yetki vermedi. Öncelikle proje üretin, hazıra dağ dayanmaz. Müflis tüccar gibi hemen hazırı satmayın, iş yapın iş üretin Malkara halkı sizden hizmet bekliyor. Malkara’da isimler değişse de tarla satarak hüküm sürme anlayışı maalesef aynı kalmıştır.”

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir