18.06.2024

Kiraz Festivali’nde Sahne Alacak Sanatçılar Belli Oldu

28, Mayıs 2024 Salı
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa Belediyesi tarafından 58.’si düzenlenen Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali’nde sahne alacak olan sanatçılar belli oldu.
13-16 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek festivalin ilk günü, Müfit Can Saçıntı söyleşi ve stand-up gösterisi, Blues of Balkan ve Ahmet Selçuk İlkan, ikinci gün Eypio ve Oğuzhan Koç, üçüncü gün Köfn ve Hande Yener, dördüncü gün Şevval Sam ve Rubato sahne alacak.

Festivalin son şeklinin verilmesine ilişkin gerçekleştirilen İcra Komitesi Toplantısı ile kurumların görev ve sorumlulukları, alınacak tedbirler ve organizasyon ile ilgili diğer konular görüşüldü.
Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen toplantı, Tekirdağ Valisi Recep Soytürk başkanlığında gerçekleşti.

“TÜRKİYE’DE DE SES GETİRECEK BİR PROGRAM HAZIRLADIK”
58. Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali taslak programının da sunumunun yapıldığı toplantı sonrası açıklamalarda bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Volkan Nallar; “Bu yıl 58.’sini gerçekleştireceğimiz Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivalimizin heyecanı hepimizi sardı. Siz değerli hemşehrilerimiz ve şehrimizi ziyaret edecek misafirlerimize çok güzel bir festival yaşatmak için çabalıyoruz. Festival programımız neredeyse netleşti. Kısa bir süre içinde programı detaylı olarak duyuracağız. Türkiye’de de ses getirecek bir program hazırladık.” dedi.
“UNUTULMAZ BİR FESTİVAL OLACAK”
Festivalin içeriği ile ilgili sözlerine devam eden Başkan Volkan Nallar; “4 gün sürecek 58. Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivalimizin her gününe ayrı bir konsept hazırladık. 1. gün Rumeli Balkan Günü, 2. gün Üç Kemaller Günü, 3. gün Macar Günü ve 4. gün ise Ortak Paydamız İyilik Günü olacak. Konserler, film gösterileri, söyleşiler, yarışmalar, konferanslar, gösteriler… Kısacası unutulmaz bir festival olacak.” İfadelerini kullandı.
Toplantıya Süleymanpaşa Kaymakam V Gökhan Gürbüzerol, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Volkan Nallar, , Tekirdağ İl Emniyet Müdür V. Cüneyt Aydın, Tekirdağ İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ahmet Çetin, Tekirdağ İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cengiz Günay, Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Emin Benan Utku ve ilgili kurum müdürleri ile dernek ve oda temsilcileri katıldı.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir