29.02.2024

İSKİ’den Özcan’a Cevap! İddialar Gerçek Dışı!

16, Mayıs 2022 Pazartesi
Bu haber kez okundu


İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) Genel Müdürlüğü, Marmaraereğlisi’nden denize dökülen Kınıklı Deresi’nde yaşanan kirlilikle ilgili İSKİ’yi sorumlu tutan Ak Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan’a cevap verdi. İSKİ tarafından yapılan açıklamada, numune analizlerinin henüz sonuçlanmadığı, kirliliğin  kimyasal kirlilik olduğu  ve evsel atıksu arıtma tesisinin denizi kirlettiği iddiasının tümüyle gerçek dışı olduğu kaydedildi.

İSKİ tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Dün bazı sosyal medya hesaplarında Tekirdağ İli Marmaraereğlisi İlçesi’ndeki Kınıklı Deresi’ne, İdaremiz Silivri Değirmenköy Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi’nden kimyasal atıksu deşarjı yapıldığı ve bu durumun Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından tespit edildiği iddiasına yer verilmiştir.

Öncelikle belirtmek isteriz ki, bahse konu problem ile ilgili olarak Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ve İdaremiz personeli tarafından arıtma tesisimizden ve gerekli noktalardan numuneler alınmış, bu numunelere ait analizler henüz sonuçlandırılmamıştır.
Böyle bir durum ortadayken, deredeki kirliliğin de kimyasal kirlilik olduğu net bir şekilde görülmekteyken denize deşarj noktasından 13,2 kilometre uzaklıkta bulunan ve Kurumumuz tarafından işletilmekte olan evsel atıksu arıtma tesisimizin denizi kirlettiği iddiasında bulunmak tümüyle gerçek dışıdır.
facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir