19.06.2024

İBRAHİM UYAN; “HİZMETE DEVAM”

10, Aralık 2018 Pazartesi
Bu haber kez okundu


Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan’ın Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi tarafından 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinde tekrar Marmaraereğlisi Belediye Başkan Adayı gösterilmesinin ardından, CHP Marmaraereğlisi İlçe Binası önünde halka hitap ederek adaylık sürecini aktardı.

“DEMOKRASİ VAZGEÇİLMEZİMİZ”

Her zaman demokrasiyi savunan bir belediye başkanı olduğunu söyleyen İbrahim Uyan, “Öncelikle belirtmek isterim ki biz Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında demokrasiyi savunan bir belediye başkanı, bir kurum olarak her zaman demokraisiyi savunmaya devam edeceğiz. Görüyoruz ki benden başka daha 4 tane belediye başkan aday adyımız vardı, şimdi burada sadece ben varım. Diğerleri herzamanki gibi ortalıktan kayboldular.”dedi.

“TAŞ ÜSTÜNE TAŞ KOYANIN KULU KÖLESİ OLURUZ”

Bugüne kadar hizmet eden tüm belediye başkanlarına teşekkür eden İbrahim Uyan, “Gelmiş geçmiş bütün belediye başkanlarımızın hepsi buraya hizmet ettiler. Bende diyorum ki, bir taş üstüne taş koyanın biz kulu kölesi oluruz. Allah hepsinden razı olsun. Vefat eden arakadaşlarımıza da Allah’tan rahmet diliyorum. Onların da büyük faydaları oldu. Özellikle değerli büyüğümüz Enis Sülün’ü rahmetle anıyorum. diye konuştu.

“HİZMETİ İBADET KADAR KUTSAL SAYDIK”

Hizmet için güçlü bir ekiple bugüne kadar gelindiğini, bugünden sonra da güçlü bir ekiple hizmmetten hizmete kuşulacağını söyleyen Uyan; “1999 yılından bugüne kadar baktığımızda ilçede çok şeyler değişti, güzel hizmetler oldu. Benimle birlikte ekip arkadaşlarımız, her dönemde yeni seçilen meclis üyesi olan arkadaşlarımız, parti ilçe yönetimleri vardı. Onlarla birbirimize destek vererek, iyi ilişkiler içerisinde bu ilçeye güzel hizmetler verdik. Onlardan biri şimdi aramızda bulunan ilçe başkanlığı yapmış Hakan Turan kardeşimiz. Hepsiyle güzel hizmetler etme şansı bulduk. Çevremdeki dostlarımla, yöneticilerle birlikte tüm amacımız bu ilçe halkına hizmet etmektir. Her zaman söylediğim gibi, biz hizmeti kendimize ibadet kadar kutsal saymış bir insanız. Geçmiş dönemlerdeki bütün meclis üyesi arkadaşlarıma, İlçe yöneticilerine teşekkür ediyorum. Dört dönemi başarıyla atlattık.. Aday gösterilmemde öncelikle il ve ilçe başkanlarına, kadın kolları yönetimine, gençlik kolları yönetimine, partililere, Ankara’daki teşkilat başkanlarımıza, milletvekilimize, Genel Başkan Yardımcımız Faik Öztrak’a ve özellikle de Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na şükranlarımı sunuyorum. “şeklinde konuştu.

4,5 YILDA 240 MİLYON TL YATIRIM

İlçeye son 4-5 yılda 220 milyon TL yatırım yapıldığını aktaran İbrahim Uyan, 4,5 yılda yılda yıllarca hizmet yapılmayan bölgelere hizmet götürdüğünü, 220 Milyon Tl’lik yatırımın Büyükşehirden gelecek 20 milyon TL’lik yatırımla birlikte ilçeye yapılan yatırımların 4,5 yılda 240 milyon TL’ye ulaşacağını ifade etti.

SULTANKÖY’E 60 MİLYON TL YATIRIM YAPILDI

İlçenin gelişimi hakkında bilgi veren Uyan; “2014 yılında büyükşehir yasasından sonra büyük bir ilçe olduk. Yeniçiftlik, Sultanköy, Yakuplu, Türkmenli ve Çeşmeli bize bağlandı. Bize bağlananan mahallelerimizle birlik ve beraberlik içinde hizmette sınıf atladılar. Sultanköy’e 60 milyon TL yatırım yaptık. Orada daha önce başkanlık yapan arkadaşlarımızın da tabi ki hizmetleri oldu. Ancak 4,5 dönemimizde hizmet anlamında Sultanköy’ün bu tarihe kadar aldığı yatırımdan fazlasını yaptık. Hizmet yarışında öne çıktık. 4,5 yılda 60 milyon sadece Sultanköy’e yatırım yapmak ancak bizim işimiz. “dedi.

YENİÇİFTLİK MAHALLESİ’NE 77 MİLYON TL YATIRIM

Yeniçiftlik Mahllesi’ne yapılan yatırımları aktaran Başkan Uyan; “Yeniçiftlik Mahallemize baktığımızda 77 milyon TL’lik yatırımımız var. Daha önceki belediyeleri kötüleme olarak anlaşılmasın. Herkes kendine göre hizmetini yaptı. Ama ben onların 30 yılda yapamadıklarını 4,5 yılda yaptım. Yapmaya da devam edeceğim. İlçe merkezine 4,5 yılda 81 milyon TL yatırım yaptık. Toplamda ilçe geneline 220 milyon Tl yatırım yapıldı. 20 milyon TL daha Büyükşehirde yatırım programına alındı.  Türkmenli Kültür Sarayı bitmek üzere. Maliyeti yaklaşık  2 milyon Tl. Çeşmeli’de Kültür Sarayı inaşatımız devam ediyor. Yakuplu’ya da Kültür Sarayı’na başlayacağız. Bu yatırımların hepsi bizim becerimizdir. “ifadelerini kullandı.

“YATIRIMLAR İÇİN MÜCADELE ETTİK”

Belediyenin bütçesiyle yapılamayacak yatırımlara imza atıldığını söyleyen Başkan adayı İbrahim Uyan; “Bizim belediyemizin bütçesi 40 Milyon Tl. Gerek büyükşehirden, gerek TESKİ’den gerekse bakanlıklardan yatırım çıkarttık. Mücadele ettik. AK parti’nin ilçe yöneticileri bile baklanlıklardan yatırım getiremedi biz getirdik. Biz bugüne kadar siyasi konuşmadık. Ama hizmet bekleyen tüm halkımızı kucakladık. 220 milyon Tl’lik yatırımı 25 bin nufuslu bir ilçede göremezsiniz. Bizler sizlere hizmet için buradayız. “diye konuştu.

DOĞALGAZ BEKLEYENLERE MÜJDE

İlçede birinci derece sit alanında yaşayan ve doğalgaz bekleyen vatandaşların sorununun çözüldüğünü söyleyen Başkan adayı İbrahim Uyan; “Yine sizlere bir müjdem var. Sultanköy, Ereğli ve Yeniçiftlik merkezde doğalgaz çalışmaları büyük oranda tamamlandı. Malum ilçemizde birinci derece sit alanı bölgeler var. Edirne Kültür Varlıkları Koruma Kurulu ile yazışmaları yaptık. Bu bölgelere doğalgaz döşenemez kararı verilmişti. Mahkemeye itiraz ettik ve Danıştay izin verdi. Şimdi bunu da engellemeye çalışıyorlar. Danıştay’a bu konuda itiraz edenler var. Birinci derece sit alanında yaşayan vatandaşlarımızın doğalgaz hakkı değil mi? Onlar da diğer vatandaşlarımız gibi evlerinde kolaylıkla ısınmak istiyorlar, en doğal hakları. “dedi.

“TARİHİMİZE HER ZAMAN SAHİP ÇIKIYORUZ”

İlçenin tarihinin ortaya çıkmasında öncü olduklarını söyleyen İbrahim Uyan; “Bizler tarihimize her zaman sahip çıktık. Belediye binamızı tarihimizi yansıtacak şekilde yaptık. Geçmişteki medeniyetlerin eserlerini bizim koruduğumuz kadar kimse korumuyor. Açık hava müzesini yaptık. Bazilika kazısına destek olduk. Araç gereçlerimizi kullandık. İlçemize bir kazı başkanı atatmaya çalışıyoruz. “dedi.

PRESTİJ CADDESİ PROJESİ ONAYLANDI

Rahmi Özcan Bulvarı Prestij Caddesi projenin onaylandığını dile getiren İbrahim Uyan; “Rahmi Özcan Bulvarı’na hazırlanan proje Edirne Kültür Varlıkları Koruma Kurulu’nda onay bekliyordu. Prestij Caddesi Projesi yaklaşık  20 gün önce  onaylandı. Büyükşehir ihalesine çıkacak. İnşallah ilçemizin en güzel caddesini ihale aşamasının tamamalanmasıyla yapacağız.”diye konuştu.

İLÇEMİZİ KİRLİ SANAYİYE KURBAN ETMEYECEĞİZ”

Nefes alınabilen bir ilçeyi gelecek nesillere bırakmak istediklerini ifade eden İbrahim Uyan; “Bildiğiniz gibi İstanbul’un kirli sanayisin bölgemizin yakın olması nedeniye buraya bir etkisi var. Sanayi kuruluşlarının hedefinde olan bir ilçeyiz. Çorlu, Çerkezköy, Kapaklı ve Ergene’nin durmunu biliyoruz. Biz ilçemizi kirli sanayiye kurban etmeyeceğiz. Bunun karşısında hep birlikte duracağız. İlçemizi nefes alabildiğimiz bir kent olarak gelecek nesillere bırakmak tek gayemiz. “dedi.

“TARİH TURİZM VE ÖĞRENCİ KENTİ VİZYONUMUZDAN VAZGEÇMEYECEĞİZ”

İlçenin tarih turizm ve öğrenci kenti yönünde gelişmesi için sürdüürülen projelere hız verileceğini ifade eden İbrahim Uyan; “Bizim daha önce de belirttiğimiz gibi ilçemiz adına vizyonumuz tarih, turizm ve öğrenci şehri olmak. Bu yöndeki adımlarımıızn meyvesini alıyoruz. Yeni dönemde Seymen yolundaki NKÜ Meslek Yüksek Okulu’na  1500 öğrenci gelecek. Liseler 3 bin öğrenci, yine Emlak Konutları Radar bölgesinde Denizcilik Fakültesi için Namık Kemal Üniversitesi’ne arsa tahsis ettik. Tam 100 milyon TL’lik bir yer. Ben ilçemi tarih turizm ve öğrenci şehri olarak geliştirmek istiyorum. Nefes alabileceğimiz bir ilçeyi korumak ilk hedefimiz. Bizden sonraki nesillere kirli sanayi ile mahvolmuş bir ilçe bırakmayacağız. İlçemizin doğal güzelliklerine sahip çıkacağız.“şeklinde konuştu.

“SAÇINIZIN TEK BİR TELİNE BİLE ZARAR GELMESİNİ İSTEMEM”

Kendisi hakkında atılan asılsız iftiralara değinen İbrahim Uyan; “4,5 yıldan beri bazı gazeteler dağıtılıyor. Hep aynı kişilerin aynı gazeteleri. 3 gazete bir olmuş beni kötülüyorlar. İbrahim Uyan kötü olsaydi bugün buraya ve daha önce meclis toplantılarına bu kadar basın mensubu gelmezdi, halk gelmezdi. Halkımız bunu görüyor. Demek ki bu 3 gazete satılmış basın. Onların yazdığı yalan haberlere davalar açıldı. Haberleri yapanların arkasında kimlerin olduğunu sizler de biliyorsunuz. Onların amacı sizlere sahip çıkmak değil. Onların amacı kendi çıkarları doğrultusunda yapacakları yatırımlar. Ne insan sağlığı ne de çevre umrunda değil. Ben sizin saçınızın tek bir teline bile zarar gelmesini istemeyen bir belediye başkanıyım. Ben gücümü sizden alıyorum. Sizlerle birlikte bizim karşımızda ne kirli sanayi, ne de birlik beraberliğimizi bozmak isteyenler durabilir. “diyerek sözlerini tamamladı.

12-0 MESAJI VERDİLER

Adaylık açıklaması sonrası CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak İbrahim Uyan’ı tebrik ederek yeniden birlikte 12-0 mesajı verdiler.

Adaylık açıklamasına; CHP Marmaraereğlisi İlçe Başkanı Müfide Boralı, İlçe Kadın Kolları Başkanı Tülay Yılmaz, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Murat Us, partililer ile çok sayıda vatandaş katılarak başkan adayı İbrahim Uyan’a destek verdiler. Adaylık açıklamasının ardından vatandaşlara lokma dağıtıldı.

 

 

 

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir