20.07.2024

Her Ailenin Patili Dostu Olmalı!

5, Ekim 2022 Çarşamba
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa Sokak Hayvanları Geçici  Bakım Evi’ni ziyaret eden öğrencilerle bir araya gelen Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, sokak hayvanlarının yaşam hakkının güvence altına alınmasının herkesin ortak sorumluluğu olduğunu vurguladı.

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla Süleymanpaşa Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi, hayvan dostlarının akınına uğradı. Sokak hayvanlarının, beslenme, tedavi ve rehabilitasyonlarının gerçekleştirildiği geçici bakım evini ziyaret eden hayvanseverler,  yapılan çalışmalar ve  hayvanların sahiplenilmesine ilişkin bilgi aldı.

Düzenledikleri resim sergisi ve klasik müzik konserinden elde edilen gelirleri,  Tekirdağ Hayvanları Koruma Derneği’ne bağışlayan  çocuklar da günün anlam ve önemine istinaden geçici bakım evini ziyaret ederek, hayvanları sevdi.

Bakım evinde çocuklarla bir araya gelen Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, hayvanların korunmasında herkesin büyük sorumluluğu olduğuna dikkat çekti.

Hayvanlarla bir hayatın, sevginin paylaşılmasının önemli olduğunu  belirten Yüksel; “Hasta, yaralı göçmen kuşların tedavileri için vakıf kuran bir ecdadın torunları olduğumuzun bilinciyle bizler, geçici olarak barındırdığımız; beslenme ve tedavi hizmeti sunduğumuz merkezimizde onlara gözümüz gibi bakıyoruz. Ancak unutmamalıyız ki; sokak hayvanlarının yaşam hakkının güvence altına alınması hepimizin ortak sorumluluğu” dedi.

Geçici Bakım Evi’ni genişletmeye ve geliştirmeye yönelik projeler olduğunu dile getiren Yüksel, Namık Kemal Üniversitesi’nin yakınlarına Veterinerlik Fakültesi öğrencilerinin de hayvanlarla ilgilenebileceği bir tesis kurulmasına yönelik çeşitli görüşmelerin yapıldığını aktardı.

Hayvanların, sevilmeye de ihtiyaçları olduğunu hatırlatan Yüksel, herkesin ailesinde patili bir dostunun olması gerektiğine dikkat çekerek şunları kaydetti:

“Ecdadımızın bizlere bıraktığı bu mirasa en iyi şekilde sahip çıkacağımıza duyduğumuz inançla, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nü kutluyor; onların mutluluğunu kendi mutluluğu sayan tüm hayvanseverlere şükranlarımı sunuyorum”

Tekirdağ Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Bedia İlerler ise yaşamın bir parçası olan hayvanların hayatlarına dokunmanın önemli olduğunu vurgulayarak şunları paylaştı:

“İnsanların hayatlarına hayvanları dahil etmesi ve hayvan sevgisi ile büyümesi önemli. Bir hayvanla büyüyen çocuklar, canlı ve cansız tüm varlıklara kolaylıkla uyum sağlar, sorumluluk duygusunu geliştirir. 24 Eylül 2022’de, yaptıkları resimleri sergileyen, güzel bir klasik müzik konseri veren ve bu etkinlikten elde ettikleri geliri, Tekirdağ Hayvanları Koruma Derneğine bağışlayan çocuklarımız, yeni bir projeye imza attılar. Tekirdağ Hayvanları Koruma Derneği ile birlikte, Süleymanpaşa Belediyesi Geçici Hayvan Barınağına ziyarette bulunarak, buradaki canlarla fotoğraflar çektirerek, özellikle yavruların sahiplendirilmesi için harekete geçtiler. Bu etkinliğe, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel ve Belediye Başkan Yardımcısı Gökhan Saygı da katılarak destek verdi. Teşekkür ederiz.”

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir