13.06.2024

Halk oyunlarında Süleymanpaşa Belediyesi yine marka!

6, Mart 2016 Pazar
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü halk oyunları ekipleri, çalıştırıcıları Sertan Acat yönetiminde çıktıkları Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen halk oyunları yarışmasında 22 ekip arasından gençler kategorisinde il birincisi olurken, minikler kategorisinde de il üçüncülüğünü kazandı.

Tekirdağ’ın ilçelerinden 22 ekibin katıldığı yarışmada Süleymanpaşa Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü geleneksel kategoride gösterdiği performansı ile jüri ve seyircilerin beğenisini toplarken birincilik kürsüsünü yine kimseye kaptırmadı.

Minikler kategorisinde de mücadele eden Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü, üçüncülük kupası kazandı.

Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Gülferah Güral ve Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Deniz Taner’in de birlikte takip ettiği gösteriler sonunda Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü halk oyunları ekipleri kupa şampiyonluğunu aileleri ile paylaştı.

Müsabakalar sonrasında açıklamalarda bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Gülferah Güral, “Bugün burada oldukça güzel şeyler yaşadık. Tribünleri dolduran aileler ve seyirciler eminim ki alkışlamaktan benim gibi yorulmuşlardır. Ben Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü halk oyunları ekiplerimizi başarılarından dolayı kutluyor, kültürümüze sahip çıkan ve emek harcayan diğer tüm ekiplere de başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
Etiketler:
sanalbasin.com üyesidir