26.05.2024

Gıda Bankası (Sosyal Market) çalışmaları Türk Kızılayı ile paylaşıldı

13, Nisan 2016 Çarşamba
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Süleymanpaşa Belediyesi tarafından proje çalışması tamamlanan ve çok yakında hayata geçecek Gıda Bankası (Sosyal Market) ile ilgili sivil toplum kuruluşları ile görüşmelere başlarken ilk görüşmeyi Türk Kızılayı Tekirdağ Şubesi ile yaptı.

Şarköy Çiftlik Şarküteri ve Kahvaltı Salonu’nda gerçekleşen görüşmede Başkan Eşkinat; Süleymanpaşa Belediyesi’nin sosyal yardım projelerinde altyapının uygun hale getirilmesi ve paylaşımın daha güzel, daha hakkaniyetli yapılabilmesi için ilgili kurumlarla işbirliği yapmak istediklerini dile getirdi.

Türk Kızılayı Tekirdağ Şube Başkanı Hamiyet Çizen ve yönetim kurulu üyelerinin de katıldığı toplantıda Çizen projenin detaylarını Başkan Eşkinat’tan dinlerken birlikte yapılacaklar konusunda görüşlerini belirtti.

GIDA BANKASI (SOSYAL MARKET) PROJESİ NEDİR?

Süleymanpaşa Belediyesi’nin ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik her ay belirli bir miktar para yatırdığı ve sadece temel ihtiyaç malzemelerinin alınabildiği İmece Kart ile vatandaşların en ucuz şekilde alışverişini yapabileceği bir market projesidir.

İmece Kart’a yüklenen para ile Süleymanpaşa Belediyesi’nin Gıda Bankası (Sosyal Market) ‘ndan ihtiyaç duyulan temel gıda, temizlik ve tüketim malzemeleri alışverişini yapıp arada aracı olmadan en uygun fiyatla ihtiyaç sahiplerine ulaştırmayı amaçlamaktadır.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
Etiketler:
sanalbasin.com üyesidir