10.08.2022

Eşkinat: “Dilenerek çok ciddi kazançlar elde ediyorlar”

10, Temmuz 2016 Pazar
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri, bayramı fırsat bilip vatandaşların duygularını sömüren dilencileri toplayarak haklarında işlem yaptı.

DİLENCİLER ZABITA MERKEZİ’NE TOPLANDI

Özellikle cami önleri, ana cadde üstleri ve trafik ışıklarında insanlardan para toplayan dilencilerin önüne geçmek için çaba gösteren ekipler, yapılan şikayetler doğrultusunda bir çok dilenciyi dilendikleri noktalardan toplayarak Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Merkezi’ne getirdi.

EŞKİNAT: “DİLENEREK ÇOK CİDDİ KAZANÇLAR ELDE EDİYORLAR”

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat; “Şuan şehrimizde dilencilik maalesef bir sektör haline gelmiş durumda. Vatandaşlarımızın duygularını sömürerek para topluyorlar. Dilenerek çok ciddi kazançlar elde ediyorlar. Özellikle Suriye uyruklu olan bu dilenciler lüks araçlarla dilenecekleri yerlere bırakılıyorlar. Daha fazla para toplayabilsinler diye de yanlarına çocuklar veriliyor. Akşam olduğunda ise yine lüks araçlarla dilendikleri yerlerden alınıyorlar.” dedi.

“EMNİYET YA DA ZABITA EKİPLERİNE BİLDİRİN”

Dilencilerin Tekirdağ’da şebekeleştiğini vurgulayan Eşkinat; “Dilenci şebekesine karşı halkımız da duyarlı olmalı. Sizlerden bu konuda tek isteğim bu dilencilere para vermemeniz. 0850 450 59 59 nolu Çağrı Merkezimizi ya da Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü’nü arayarak haklarında işlem yapılmasını sağlamanız. Gördüğünüz yerde lütfen emniyet ya da zabıta ekiplerine bu duygu tacirlerini bildiriniz.” ifadelerini kullandı.

HAKLARINDA YASAL İŞLEM YAPILDI

Öte yandan Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Merkezi’ne getirilen dilencilere 5326 sayılı Kabahatler Kanununun 33. maddesi gereğince yasal işlem yapıldı. 

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
Etiketler:
sanalbasin.com üyesidir