23.09.2023

Erdoğan’ı Destekleyen DSP’ye Tekirdağ Örgütünden Tepki

12, Mayıs 2023 Cuma
Bu haber kez okundu


Cumhur İttifakı’nı destekleyeceklerini açıklayan ve AK Parti listelerinden milletvekili adayı olan DSP Genel Başkanı Önder Aksakal’a Tekirdağ’dan tepki. DSP Tekirdağ İl Örgütü, Genel Başkanları Önder Aksakal’ın ihanet içerisinde bulunduğunu söyleyerek, Millet İttifakı’nı destekleyeceklerini açıkladı.
DSP, geçtiğimiz günlerde, 14 Mayıs’ta gerçekleşecek Cumhurbaşkanı seçimlerinde Cumhur İttifakı’nın adayı Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceklerini duyurmuş ve DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, AK Parti listelerinden milletvekili adayı olarak seçime girdi. Tekirdağ İl Örgütü ise Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceklerini açıkladı.

DSP Tekirdağ il örgütü, ilçe başkanları ve parti üyeleri Süleymanpaşa İlçesi kent meydanında basın açıklaması düzenleyerek, “Atatürk ve Cumhuriyet düşmanlarının yanında olamayız”dedi.
Kent meydanında toplanan grup, Namık Kemal Heykeli önünde; “Trakya DSP İl ve İlçe Başkanlarının Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’dur Beyaaa Sana Söz Atatürk ve Cumhuriyet Kazanacak”,
“Ecevit’in yol arkadaşları, Cumhuriyet için parlamenter sistem için, Türkiye’nin geleceği için, çocuklarımızın geleceği için, umutlarımız için gerçek demokratik solcular, millet ittifakıyla yan yana omuz omuza parlamenter sistem için Millet İttifakı’na evet diyoruz” pankartlarını açtı.

Konuyla ilgili basın açıklamasını yapan Hayrabolu İlçe Başkanı Ferdi Cari, DSP Genel Başkanı Önder Aksakal’ın partiye ihanet ettiğini belirterek, şunları kaydetti:
DSP’nin seçimlere giremediğini hatırlatan Cari, “Genel Başkan Önder Aksakal, partimize ihanet ederek, AK Parti listelerinden İstanbul milletvekili adayı oldu. Biz Atatürkçü ve Cumhuriyetçi Demokratik Sol Partililer hiçbir koşulda AK Parti’ye oy vermeyeceğiz. Tekirdağ DSP ilçe başkanları ve üyeleri olarak Millet İttifakını ve onun Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekliyoruz. Bizler Atatürk ve Cumhuriyet düşmanlarının yanında olamayız”

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir