18.06.2024

Delmişler, üstünü örtmüşler!

29, Kasım 2018 Perşembe
Bu haber kez okundu


29 Kasım 2018 tarihinde sabah saatlerinde Süleymanpaşa İlçesi Bahçelievler, Namık Kemal, Hürriyet ve Gündoğdu-Turgut Mahallelerinde sularda bulanıklık olduğu şikâyetlerinin ardından, TESKİ ekipleri saha üzerinde gerekli çalışmalara yaptı. Çalışmaların ardından, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı ve TESKİ Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Albayrak yaptığı açıklama da;  “Bölgeye su temin edilen Çorlu-Sarılar İçme Suyu Ana İsale Hattı üzerinde yapılan kontrollerde Çorlu Karatepe Mevkiinde hat üzerinde arıza olduğu tespit edilmiştir.

Arızanın sebebi; Adalet Bakanlığı tarafından Çorlu-Karatepe Mevkiinde yapımı devam eden cezaevi inşaatı çalışmaları sırasında iş makinesi ile içme suyu ana isale hattımıza zarar verildiği, ancak tarafımıza bilgi verilmeden üzerinin kuru toprak ile hiçbir önlem alınmadan kapatılarak gizlendiği tespit edilmiştir.

Yağan yağışlarla birlikte kuru toprağın eriyerek hat içine girmesi sonucu şebeke suyunda renk değişimi meydana gelmiştir.

Hatlarda ve içme suyu depolarımızda gerekli deşarj ve dezenfekte işlemleri yapılarak ve gerekli önlemler alınmasıyla birlikte arıza giderilmiştir ve hatta temiz su verilmeye başlanmıştır.

Arıza oluşmasına sebep olan ve arızayı gizleyen cezaevi inşaatını yapan yüklenici firma hakkında yasal işlemler tarafımızca başlatılmıştır” dedi.

 

 

 

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir