18.06.2024

Cumhurbaşkanı Erdoğan Tekirdağ’dan Seslendi

9, Mayıs 2023 Salı
Bu haber kez okundu


Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim çalışmaları kapsamında Tekirdağ’da gerçekleştirdiği miting ile vatandaşlara seslendi.

Çerkezköy’de düzenlenen mitingde konuşan Erdoğan, 81 vilayetin tamamındaki vatandaşlardan önlerindeki günleri çok iyi değerlendirmelerini beklediğini söyledi.

Eşi Emine Erdoğan ile sahneye çıkan Tayyip Erdoğan,  “Hoş geldin beaa”, “AK kadınlar saraya”, “Uzun adam ölümüne”, “14 Mayıs gün say, bay bay Kemal bay bay”, “Seni Abdülhamit Han yalnızlığına bırakmayacağız”, “Togg’suz yol, sensiz memleket olmaz Reis” yazılı pankartlar ve alkışlarla karşılandı.

Tekirdağ’ı en kalbi duygularla karşıladığını söyleyen Erdoğan, “Esasen Tekirdağ’a daha erken gelip, yatırım tutarı 9 milyar lirayı bulan yüzlerce eserle hizmetin toplu açılışını yapmayı planlıyorduk. Ancak nasip bugüneymiş. Eğitimden sağlığa, adaletten emniyete, geniş bir yelpazedeki bu yatırımların şimdiden şehrimize hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah 14 Mayıs’tan sonra ilk fırsatta gelip hem bu açılışları yapacak hem de sizin desteğiniz için teşekkürlerimizi sunacağız” dedi.

Erdoğan, hayatta her hatanın bir bedelinin var olduğuna dikkati çekerek, “Ama sandıktaki hatanın bedelini kendimizle birlikte çocuklarımızın da ödeyeceğini unutmamalıyız. Karşımızda kurulan kendi deyimleriyle kumar masasının halini görüyorsunuz. ‘Cumhuriyet’le yaşıtım.’ diyen CHP, Cumhuriyet’le hesaplaşma naraları atanlara devleti teslim etmeye çalışıyor. Gazi Mustafa Kemal’i ağızlarından düşürmeyenler, kendilerine en ağır hakaretleri savuranları baş tacı ediyor. Şehitlerimizin kanlarıyla, gazilerimizin fedakarlıklarıyla sağladığımız güvenliğimiz, terör örgütlerinin insafına bırakılıyor. Ülkemize binbir emekle kazandırdığımız eserleri yıkma, hizmetleri çökertme, milli değerlerimizi yabancılara peşkeş çekme sözü veriliyor” ifadelerini kullandı.

CHP’Lİ VATANDAŞLARA SESLENDİ

CHP’ye gönül veren vatandaşlara seslenen Erdoğan; “Sizlerin yıllarca destek vererek yaşattığınız partinizin emperyalistlerin koçbaşı hale getirilmesine göz mü yumacaksınız? Ey İYİ Parti’ye gönül vermiş kardeşlerim, sizi, milliyetçi söylemlerle çatısı altına bağıranların çağıranların PKK’sından FETÖ’süne tüm terör örgütlerinin ülkemiz üzerindeki hain emellerinin perdesi haline getirilmesine rıza mı göstereceksiniz? Ey HDP’ye oy veren vatandaşlarım! Bu partinin yöneticilerinin, Kürt kardeşlerimizin iradesini küresel sapkınlık ve ihanet pazarında açık arttırmaya çıkarmasına razı mı olacaksınız? Koalisyon masasındaki diğer partileri artık saymıyorum bile. Çünkü onların genel merkezlerindeki bir avuç muhteris yöneticisi dışında zaten tabanı kalmadı” diye konuştu.

Aynı zamanda Kemal Kılıçdaroğlu dışındaki cumhurbaşkanı adaylarına oy vermeyi düşünenlere de seslenmek istediğini söyleyen Erdoğan, “Sizlerin, ülkenin kaderini bay bay Kemal’in temsilcisi olduğu kumar masasına teslim etmek istemediğinizi biliyorum. Gelin, bu işi ilk turda açık ara bitirerek ülkemizi terör örgütlerinin ve tefecilerin eline bırakmama irademizi beraberce ortaya koyalım.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, baharın en güzel ayı mayısta olduklarına dikkati çekerek, “Malum bir de yalancı bahar vardır. Hava ısınmış gibi olur, toprak uyanır, ağaçlar çiçek açar, sonra birden soğur, kar bastırır. Bütün emekler boşa gider. İşte bunların vadettiği bahar, yalancı bahar. Arkasından ülkemizi tüm kazanımlarından, tüm iddialarından mahrum ederek, yeniden eski koalisyonlu, kavgalı, krizli günlere döndürecekler” sözlerini kaydetti.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir