01.10.2023

Çorlulu Muhtarlardan Prof. Dr. Dodurka’ya Ziyaret

6, Eylül 2016 Salı
Bu haber kez okundu


Çorlu Muhtarlar Derneği Başkanı Neşe Benek, beraberinde Çorlu’nun bazı mahalle muhtarlarıyla birlikte Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Prof. Dr. Tamer Dodurka’yı ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundular.

Dernek çalışmaları ile ilgili bilgi veren Çorlu Hürriyet Mahallesi Muhtarı ve Çorlu Muhtarlar Derneği Başkanı Neşe Benek, mahallelerine yapılacak yol, kazı vb. işlemlerinden öncelikle haberdar olmak istediklerini böylece mahalle sakinlerinin sorularına daha iyi cevap verebileceklerini belirttiler. Ayrıca sosyal yardımlar konusunda da bazı talep ve beklentilerini de Prof. Dr. Dodurka’ya ilettiler.

Prof. Dr. Dodurka, muhtarlara Büyükşehir Belediyesinin Çorlu yatırım planlarından söz etti. Bütçesi ve projesi hazır birçok yatırımın kısa sürede tamamlanabileceğini ancak Çorlu’nun Ergene ilçesiyle pay edilmesini takiben ciddi bir yer sıkıntısının baş gösterdiğini, bu yer sıkıntısı nedeniyle yapılacak yatırımlar için kamulaştırma yoluna gidildiğini, bunun da uzun bir zaman aldığını anlattı. Prof. Dr. Dodurka ayrıca, muhtarların halka en kolay dokunan yerel yönetim birimleri olduğunu, dolayısıyla belediyenin ulaşmada zorluk çekebileceği halk kesimlerine ulaşmada en önemli yardımcılarının yine muhtarlar olduğunu, sözü edilen talep ve önerileri belediyenin ilgili birimlerine ileteceğini ifade ederek bu ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
Etiketler:,
sanalbasin.com üyesidir