13.06.2024

Çöp sorunu gittikçe büyüyor

31, Temmuz 2016 Pazar
Bu haber kez okundu


Tekirdağ’ın Süleymanpaşa İlçesi Ortacami Mahallesi’nde yetersiz çöp konteynırları sebebiyle yol kenarlarına bırakılan çöplerden dolayı sokaklar berbat durumda.
Süleymanpaşa ilçesinde gün geçtikçe büyüyen mahallelerde artan nüfus, ortaya daha fazla çöp çıkmasına sebep oluyor. Bununla birlikte sokaklarda çöp kutusuna ihtiyacı daha da artıyor. Çöp kutularının düzenli boşaltılması ile etrafa çöp bırakılması engellenmesi beklenirken, son günlerde sokaklarda birçok noktada çöp kutuları kaldırılıyor.

KİMSE EVİNİN ÖNÜNE ÇÖP KUTUSU İSTEMİYOR

Kimsenin evinin önüne çöp kutusu istememesi bu sorunun artmasına neden oluor. Önce bir dilekçe veren apartman sakinleri çöp kutusunu istemediklerini belirterek temizlik işleri görevlilerine çöp kutusunu bulunduğu yerden aldırtıyorlar. Böylelikle çöp kutuları alınan bölgelerde çevreye çöp atma yaygınlaşıyor. Çöp kutusu olmayan yerlerde poşetlerle bırakılan çöpler çevre kirliliğine neden oluyor. Gelişigüzel bırakılan çöpler sokak hayvanları tarfından da karıştırılınca ortaya istenmeyen görüntüler çıkıyor.

YETKİLİLER BU DURUMA DUR DEMELİ

Yaşanan bu duruma şikayetlerini dile getiren vatandaşlar; “Çöp kutusu konulacak yerleri belediye meclisi komisyon kararıyla belirlesin. Böylece hiç kimse ‘Ben evimin önüne çöp kutusu istemem, şuraya konulsun diyemez. Kimse evinin önüne çöp kutusu istemiyor. Çöp kutuları sokaklara konulmazsa çöpler böyle ortaya saçılmaya devam edecek. Bu da hastalıklara sebep olabilir. Çocuklarımız yerlerde olan çöpleri karıştırabilirler, içlerinde ne olduğu belli bile değil. Bu durum bizleri tedirgin ediyor. Bir an önce belirli noktalara çöp kutuları konulsun ve çöplerin yerlere atılması engellensin. Belediye belirlenen yerlerden çöp kutularını kaldırmasın. Bir kişinin lafıyla ortalık çöpten geçilmiyor. ”dediler.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir