07.10.2022

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106’ncı Yıldönümü Kutlandı

18, Mart 2021 Perşembe
Bu haber kez okundu


18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106’ncı yıldönümü etkinlikleri kapsamında çelenk sunma töreni düzenlendi.

Tarihi Valilik binası önünde gerçekleşen tören, Tekirdağ Valiliği, Tekirdağ Garnizon Komutanlığı ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Tekirdağ Belediyesi Sosyal Bilimler Lisesi öğrencisi Berkay Demirkol tarafından Çanakkale Şehitleri şiirinin okunması ile devam eden tören, Vali Aziz Yıldırım’ın şehitlik defterini imzalanması ile sona erdi.

Törenin ardından, şehir mezarlığında ki şehit mezarlıkları ziyaret edilerek, şehit aileleri ile birlikte karanfil sunuldu.

Törene; Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, Cumhuriyet Halk Partisi Yerel Yönetimler’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, CHP Tekirdağ Milletvekilleri İlhami Özcan Aygun, Candan Yüceer, İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan, Garnizon Komutanı Piyade Albay Şahin Yenilmez, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcısı Soner Gül, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, siyasi parti temsilcileri, kurum müdürleri katıldı.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir