19.06.2024

Başkan Eşkinat “Kadınlarımızın sevdaları” fotoğraf sunumuna katıldı

10, Mart 2016 Perşembe
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Süleymanpaşa Belediyesi Kadın Platformu “Kadın Farkındalık Ayı” etkinlikleri çerçevesinde Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Tekirdağ Şubesi tarafından düzenlenen “Kadınlarımızın sevdaları” adlı fotoğraf sunumuna katıldı.

Yılmaz İçöz Sahnesi’nde düzenlenen sunumda Başak Balkan’ın kendisine 2015 Sami Güner Kupasını kazandıran fotoğrafları “Süpürgemin telleri”, “on iki imam” ve “istasyon berberi” ve Emel Ceylani’nin “objektifimden kadınlar” adlı fotoğrafları sunuldu.

Etkinlikte ayrıca Gömeç Göçmen ve Mehmet Çevik’in beraber çalıştığı Ayfer Aras ve Mediha Tetikol’un anlatıldığı “Tekirdağ Sevdalısı İki Kadın” belgeseli gösterildi.

Gösterim sonunda açıklamalarda bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, “Çağdaş Tekirdağ’ın çağdaş insanları. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneğinin hazırladığı bu akşamki gösterimin özellikle bir kısmı beni de derinden etkiledi. Öncelikle Tekirdağlı insanların fotoğraf sanatına verdiği öncelik ve katkıyla gerçekten Türkiye şartlarında önemli adımlar atılıyor. İki gündür de zihinsel engelli çocuklarımız aldıkları eğitimden sonra önce Edirne şimdi de Eskişehir’de fotoğraf çekimlerine devam ediyor. Sanat bir ifade biçimidir. Biraz önce rahmetli Ayfer Aras’ın ifade ettiği gibi derdini sanatıyla anlatma geleneği var bu topraklarda. Gerçekten de her sanat insanın kendini ifade etme biçimidir.” diyerek alkışlar eşliğinde sözlerini noktaladı.

Konuşmadan sonra sahneye davet edilen Başak Balkan, Emel Ceylani, Mediha Tetikol, Mehmet Çevik, Ayfer Aras adına yakın çalışma arkadaşı Hülya Güler, Gömeç Göçmen adına eşi İhsan Göçmen’e teşekkür belgelerini Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın verdiği sunum sona erdi.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
Etiketler:
sanalbasin.com üyesidir