26.05.2024

Başkan Eşkinat Geleneksel Kadın El Emeği Günü açılışına katıldı

24, Kasım 2016 Perşembe
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Geleneksel Kadın El Emeği Günü etkinliğinin açılışına katıldı.

Tekirdağ Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin organize ettiği ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile Süleymanpaşa Belediyesi’nin destekleriyle gerçekleşen Kadın El Emeği Günü programında stantları tek tek dolaşan Başkan Eşkinat, kadınların el emeği ürünlerini inceleyip alış veriş yaptı.

İLÇE KENT KONSEYLERİ EL EMEĞİ ÜRÜNLERİ SERGİLEDİ

Tekirdağ Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiği etkinlik, Üç Kemaller Parkı’nda (Tuğlalı Park) düzenlendi. Etkinlik kapsamında Tekirdağ’ın ilçe kent konseylerinden ve çeşitli kadın platformlarından gelen kadınlar, el emeği ürünlerini sergileyerek satışa sundu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programın açılışında Tekirdağ Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Çiğdem Karauz Tarar ve Tekirdağ Kent Konseyi Kadın Meclisi Onursal Başkanı Gülseren Albayrak birer konuşma yaparak organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

EŞKİNAT: “KADIN NE KADAR ÖZGÜRSE O KADAR GÜÇLÜDÜR”

Geleneksel Kadın El Emeği Günü ile ilgili açıklamalarda bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, “Kadın bugün günlerini kutladığımız öğretmenlerimiz gibi çocuğun ilk eğiticisi, ilk öğretmenidir. Kadın ne kadar donanımlıysa, ne kadar özgürse ve bu özgürlük de ekonomiden geçiyorsa o kadar güçlüdür. Bugün yapılan çalışmanın mimarlarını kutluyorum. Kadının hem üretime katılması hem de eşinin yanında özgür ve eşit biçimde durması. Bu çok önemli. Buna katkı veren herkesi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.” diye konuştu.

ALBAYRAK: “KADINLARIMIZIN ÜRETTİĞİ ÜRÜNLERİN EKONOMİYE KAZANDIRILMASI İÇİN YAPILAN HER ÇALIŞMANIN YANINDAYIZ”

Son olarak Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak açılış konuşması yaparken; “Bugün gerçekleşen çalışma, iki önemli Miras Atölyesi projemizin bir adımıdır. Kadınlarımızın ürettiği ürünlerin ekonomiye kazandırılması için yapılan her çalışmanın yanındayız.” açıklamasında bulundu.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar:
Etiketler:,
sanalbasin.com üyesidir