26.05.2024

Başkan Albayrak’tan 10 Kasım Atatürk’ü Anma Mesajı

10, Kasım 2016 Perşembe
Bu haber kez okundu


Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 78. yıl dönümü dolayısıyla bir anma mesajı yayınladı. Başkan Albayrak mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Çağdaş, laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, bağımsızlık ve özgürlük savaşımızın büyük komutanı, eşsiz devlet adamı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 78. yılında saygıyla, özlemle ve minnetle anıyorum.

Yeniliklerin, geleceğe ışık tutan fikirlerin ve eserlerin sahibi Mustafa Kemal Atatürk, sadece ülkemizi değil bütün dünyayı derinden etkileyen, tarihe yön veren, herkesin takdirini ve sevgisini kazanmış büyük bir devlet adamıdır.

Atatürk ilke ve devrimlerinin en çok anlaşılması ve uygulanması gereken şu günlerde, O’nun fikirlerini, ideallerini ve zor şartlarda kurduğu Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar korumak ve yaşatmak bizlerin en büyük görevidir.

Bizler ülkesi ve ulusuyla bölünmez bir bütün olarak birlik ve beraberlik içerisinde olmaya devam edeceğiz. Muhtaç olduğumuz kudret, Büyük Önderimizin söylediği gibi; “damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur”.

Bu duygu ve düşüncelerle, aramızdan ayrılışının 78. yılında bağımsızlığımızın mimarı Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, canlarını bu topraklar için feda eden şehitlerimizi sevgi, saygı ve minnetle anıyorum.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar:
Etiketler:,
sanalbasin.com üyesidir