13.06.2024

Başkan Albayrak Geleneksel Yayla Şenlikleri Etkinliğine Katıldı

2, Temmuz 2018 Pazartesi
Bu haber kez okundu


Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ve Tekirdağ Karadeniz İlleri Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği ve bu yıl 15.’si gerçekleştirilen Geleneksel Yayla Şenliklerine katıldı.

Karadeniz Mahallesi’nde bulunan şenlik alanında düzenlenen Geleneksel Yayla Şenliklerinin son günü etkinliğine, Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygün, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, TESKİ Genel Müdür Yardımcısı İ. Feyzi Ünal meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan etkinlikte bir konuşma yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Karadenizli hemşerilerimiz çok uzun yıllardır Tekirdağ’da, bizlerle yaşıyor. Rahmetli babam, bana Karadeniz’i ve Karadenizlileri öve öve bitiremezdi. Hem çalışkan, hem yardımsever, hem de merttir Karadeniz’in insanı.  15 yıldır sürekli katılıyorum Yayla Şenliklerine. Bundan sonra da katılmaya gayret göstereceğim her sene olduğu gibi. Son 4 yıldır Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Karadenizli hemşerilerimize de hizmet veriyoruz. Karadeniz insanının en önemli özelliği de tek vatan, tek bayrak, tek millet anlayışına sahip çıkmasıdır. Vatana olan bağları çok güçlüdür Karadenizli kardeşlerimin. Ben bu anlamda kendilerini kutluyorum. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak, tüm vatandaşlara hizmet götürmeye devam edeceğiz.

Geleneksel Yayla Şenlikleri programı, düzenlenen etkinlikler ve Sabahat Akkiraz konserinin ardından sona erdi. Etkinlikte ayrıca Tekirdağ Karadeniz İlleri Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Muharrem Akyüz, Başkan Kadir Albayrak’a desteklerinden dolayı plaket  takdim etti.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir