19.06.2024

Balık Avı Sezonu Açılıyor

29, Ağustos 2016 Pazartesi
Bu haber kez okundu


Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından 31 Ağustos 2016 Çarşamba günü saat 20:30’da Kumbağ Limanında düzenlenecek olan ” Balık Avı Sezonu Açılış Programı” için geri sayım başladı. Tekirdağlı balıkçılar, yeni balık avı sezonunun başlamasıyla “Vira Bismillah” diyerek denize açılmaya hazırlanıyor. Balık severlerin dört gözle beklediği balık sezonunun açılışına çok az bir süre kala balıkçılar bereketli bir yıl olmasını temenni ediyorlar.

 “ŞEHRİMİZ İÇİN ÖNEMLİ”

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak av sezonu öncesi, “Üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizde balıkçılık hem kentimiz hem de ülkemiz için önemli bir geçim kaynağıdır. Bu yıl balık avı sezonu açılış programımızın üçüncüsünü gerçekleştireceğiz. Balıkçılarımızın bol ve bereketli bir yıl geçirmeleri kendileri kadar şehrimiz içinde önemlidir. Bereketli bir balık sezonu balık severleri sevindirecek ayrıca kentimizin ekonomisine de hareketlilik getirecektir.” şeklinde konuştu.

“ÇEVREYE VE DENİZLERİMİZE DUYARLI OLUNMALI”

Ayrıca balıkçıların denizlere ve çevreye duyarlı hareket edeceklerini belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak; “Denizlerin korunması ve temiz tutulması konusunda da balıkçılarımızın göstereceği hassasiyetten şüphemiz yok. Umarım onlar için bol bereketli bir sene geçer.” ifadelerini kullandı.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
Etiketler:,
sanalbasin.com üyesidir