18.06.2024

Askerlerimizi şölenle birliklerine uğurladık

22, Nisan 2016 Cuma
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa Belediyesi vatani görevini yapmak üzere sülüslerini teslim alan askerlerimiz için Süleymanpaşa Belediye Gençlik Merkezi’nde Asker Uğurlama Şöleni gerçekleştirdi.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın ev sahipliğinde gerçekleşen etkinliğe Tekirdağ Vali Yardımcısı Mahmut Yıldırım, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Münür Karaevli, Tekirdağ 8. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı ve Tekirdağ Askeralma Bölge Başkanlığı yetkilileri, Süleymanpaşa Müftüsü Süleyman Yeniçeri, CHP Tekirdağ İl Başkanı Recep Ökten, CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu, Süleymanpaşa Belediye Meclis Üyeleri, askere gidecek asker adayı gençler ve aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan törende açılış konuşmasını Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat yaptı.

EŞKİNAT: “SİZLERİ GÜLE OYNAYA GÖNDERİYORUZ GÜLE OYNAYA DA GERİYE KARŞILAYACAĞIZ”

Konuşmasına askerlik hizmetine değinerek başlayan Başkan Eşkinat; “Bugün Süleymanpaşa Belediyesi ve Tekirdağ’daki yerel yöneticiler olarak sağlıklı bir biçimde yetiştirdiğimiz çocuklarımızı güvenlik içinde, onurlu bir biçimde askerlik hizmetlerini ifa etmek üzere silahlı kuvvetlerimize teslim edeceğiz. Askerlik bu ülkede, bu toplumda çok özel bir görev. Askerlik gençlerimizin olgunlaştığı, geliştiği, vatanına daha da çok bağlandığı, ana kucağından asker ocağına gittiği bir dönem. Sizleri güle oynaya gönderiyoruz ve inanıyoruz ki güle oynaya da geriye karşılayacağız.” dedi.

“ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN ASKERLERİ OLDUĞUNUZU UNUTMAYIN”

Eşkinat; “Burada olmadığınız dönemde belki de bir kısmınız ilk defa ailenizden ayrılıyor olacaksınız. Onlar bize; biz birbirimize emanetiz. Herhangi bir şekilde gönlünüze memleket sevgisi düştüğünde her yerin Süleymanpaşa olduğunu düşünün. Bu ülkenin silahlı kuvvetlerinin, bu ülkenin bağımsızlığını sağladığını, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün askerleri olduğunuzu unutmayın. Olur da aklınıza sevdalı olduğunuz kızlar düşerse inanın ki onlar da sizle en az aileleriniz kadar gurur duyuyor olacaklar.” diye konuştu.

“BİZ SİZİNLE GURUR DUYUYORUZ”

Son olarak askere gidecek gençlerin Süleymanpaşa Belediyesi ve kendisini istediği zaman arayabileceklerini dile getiren Eşkinat; “Sizlere birer küçük çanta hazırladık. O çantaların içindeki mektubumda sizlere söylemek istediğim her şey var. Orada hem belediyenin hem de benim şahsi telefon numaram var.  Gerek aileleriniz gerek siz ne zaman ihtiyaç duyarsanız, sadece bir konuda değil; dertleşmek istediğinizde dahi 24 saat bizim belediyemizi ve başkanınızı arayabilirsiniz. Allah hepinizin yolunu açık etsin. Selametle geri dönüşler nasip etsin. Biz sizinle gurur duyuyoruz. Sizler de kendinizle gurur duyun.” diyerek sözlerini noktaladı.

Başkan Eşkinat’ın konuşmasının ardından Süleymanpaşa Müftüsü Süleyman Yeniçeri eşliğinde askerlerimiz için dualar okurken Sertan Acat yönetiminde Süleymanpaşa Belediye Konservatuarı halk oyunları gösterisi gerçekleştirdi.

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ’NDEN ASKER ÇANTASI HEDİYESİ

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hazırlanan içerisinde atlet, iç çamaşırı, çorap, botlar için boya ve fırça, kirli çamaşır torbası, temiz çamaşır torbası, küçük ve büyük çamaşır fileleri, yüz ve banyo havlu takımı, sabunluk, traş çantası, traş takımı, tırnak makası, ipli boyun cüzdanı, çengelli iğne, dikiş set, kilit, askı ve taşıma çantası bulunan asker çantası protokol üyeleri tarafından askerlerimize teslim edildi.

Hep birlikte hatıra fotoğraflarının da çekildiği Süleymanpaşa Belediyesi Asker Uğurlama Şöleni mangal partisi ve davul zurna ile asker uğurlamasıyla sona erdi.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
Etiketler:
sanalbasin.com üyesidir